Česká extraliga má nováčika, prichádza majster Slovenska: Spokojnosť je na oboch stranách

Mužstvo Tatranu Prešov oslavuje zisk titulu majstrov SRMužstvo Tatranu Prešov oslavuje zisk titulu majstrov SR Zdroj: TASR/Milan Kapusta

PRAHA - Česká extraliga hádzanárov sa od novej sezóny rozšíri o dva týmy na 14 účastníkov. Nováčikom bude slovenský Prešov, ktorý už v minulosti v českej súťaži pôsobil. V extralige tiež zostanú Hranice na Morave, ktoré neuspeli v baráži so Strakonicami a mali zostúpiť. Oznámil to Český zväz hádzanej na svojom webe.

"Prešov jednoznačne prinesie do najvyššej súťaže hernú kvalitu. České kluby mu neboli ešte pred niekoľkými rokmi schopné konkurovať, teraz verím, že bude situácia iná," uviedol šéf zväzu Ondřej Zdráhala. Extraligové kluby podľa neho urobili veľký výkonnostný skok. "Atraktivita súťaže stúpa a priťahuje čoraz viac fanúšikov. Slovenský gigant, ktorý pravidelne hrá európske poháre s ambíciami na Ligu majstrov, atraktivitu súťaže jednoznačne zvýši. Verím, že divák a fanúšik bude spokojný," vyhlásil bývalý reprezentant.

Spokojnosť v Prešove aj v Česku

Prešov v uplynulej sezóne slovenskej extraligy ani raz neprehral. "Poznáme kvalitu českej hádzanej, ktorá išla veľmi hore, určite pred slovenskou. A ďaleko pred ňou. Som presvedčený o tom, že české tímy majú takú úroveň, že duely budú vyrovnané a pre nás náročné," povedal kouč Prešova Radoslav Antl.

"Každý náš - hlavne vonkajší - duel bude ťažký a je úplne jedno, či pôjdeme do Lovosic, Kopřivnice alebo Brna. Bude to pre nás nová výzva a budeme musieť preukázať kvalitu," vyhlásil tréner slovenského majstra, ktorý bude hrať len základnú časť extraligy. Do play off zasiahnu iba české tímy.

Tréner českého šampióna Karvinej Michal Brůna účasť Prešova v extralige víta. "Tatran je veľmi kvalitný tím a každému tak v ročníku pribudnú minimálne dva kvalitné zápasy. Bude super si zahrať s takýmto tímom. Profitovať budú hráči, ktorí zmerajú sily s kvalitným súperom, aj diváci, ktorí by mali vidieť výbornú hádzanú. Som teda za toto spestrenie budúceho ročníka rád," povedal Brůna.

Viac o téme: Tatran Prešov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook/Česká házená
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy