Voľby boli rýchly proces a jasná záležitosť: Český hokejový zväz má nového prezidenta!

Alois HadamczikAlois Hadamczik Zdroj: SITA

PRAHA - Novým prezidentom Českého zväzu ľadového hokeja bol zvolený Alois Hadamczik. Bývalý tréner reprezentácie uspel už v prvom kole dnešnej voľby, v ktorej získal 31 hlasov. Druhý Jiří Šlégr dostal od delegátov 16 hlasov, tretí skončil s piatimi hlasmi Dominik Hašek. Šesťdesiatdeväťročný Hadamczik nahradí na čele hokejového zväzu Tomáša Kráľa, ktorý v polovici funkčného obdobia rezignoval.

"Chcem sa vám poďakovať za dôveru. Je po pre mňa obrovská pocta. Z nejakej dediny, z Kravař, dostať sa k národnému tímu a ešte na predsedu zväzu. Je to pocta aj veľký záväzok. Budem robiť všetko pre to, aby som vašu dôveru nesklamal, aby som chránil český hokej a rozhodoval sa správne,“ povedal Hadamczik bezprostredne po voľbe.

Voľba sa nakoniec uskutočnila pomocou hlasovacích lístkov, pretože elektronické hlasovanie nefungovalo. Po niekoľkých skúšobných voľbách Petr Bříza, ktorý voľbu riadil, síce spustil elektronické hlasovanie, celkový súčet hlasov ale nezodpovedal počtu delegátov v sále. Konferencia sa tak vrátila ku klasickým volebným lístkom.

Viac o téme: Česko Alois Hadamczik
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy