Päť medailí a dva tituly majstrov Európy: Kvasnicová a Kósa získali zlato v karate

Nina Kvasnicová na pódiu pre víťazku ME v karete do 21 rokovNina Kvasnicová na pódiu pre víťazku ME v karete do 21 rokov Zdroj: karate.sk

PRAHA - Slovenskí karatisti Nina Kvasnicová a Tomáš Kósa sa stali majstrami Európy na mládežníckom šampionáte v Prahe. Kvasnicová triumfovala v kumite junioriek v kategórii do 53 kg, Kósa uspel v kumite karatistov do 21 rokov v kategórii do 84 kg. Ďalší traja slovenskí reprezentanti vybojovali striebro.

Ďalší traja slovenskí reprezentanti vybojovali striebro. Druhý skončil Juraj Muller v cvičení kata kadetov, Damian Miklovics v kata juniorov i Lucia Mrázová v kumite junioriek v kategórii do 48 kg. Informoval Slovenský zväz karate.

Viac o téme: Karate Nina Kvasnicová Tomáš Kósa