Ovládli olympiádu aj MS: Papadakisová a Cizeron sa rozhodli pre prestávku

Francúzski krasokorčuliari Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron získali zlaté medaily v súťaži tanečných párov na ZOH 2022 v PekinguFrancúzski krasokorčuliari Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron získali zlaté medaily v súťaži tanečných párov na ZOH 2022 v Pekingu Zdroj: SITA/AP/David J. Phillip

PARÍŽ - Olympijskí víťazi a päťnásobní majstri sveta v tancoch na ľade Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron nebudú budúcu sezónu pretekať. Francúzski krasokorčuliari to oznámili v rozhovore pre agentúru AFP a francúzsky denník L'Equipe. Zatiaľ to nie je definitívny koniec kariéry.

Dvadsaťsedemroční francúzski tanečníci majú za sebou skvelú sezónu. Na olympijských hrách v Pekingu, ktoré boli ich prvými veľkými pretekmi od ME 2020, získali po striebre z Pjongčangu vytúžené zlato. Potom sa pred domácim publikom v Montpellieri radovali z piateho titulu majstrov sveta.

Špekulovalo sa o tom, či tým sa ich úspešná kariéra neskončí, ale to zatiaľ nenastalo. "Rozhodli sme sa vziať si malú pauzu od pretekov, dopriať si čas na odpočinok a sústrediť sa viac na šou a exhibičné turné," uviedol Cizeron. Čo bude o rok, zatiaľ nie je zrejmé. "Sme si istí, čo budeme robiť budúcu sezónu. A ďalej zostávajú všetky dvere otvorené," doplnila Papadakisová.

Po 17 rokoch intenzívneho tréningu budú mať voľnejší režim. "Nebudeme trénovať naše telo a dušu každý deň. Fyzicky to bude veľmi uvoľňujúce," priblížil Cizeron. Prebytok voľného času ale mať nebudú. "Máme veľa exhibícií, akcií vo Francúzsku, ďalších vecí. Stále budeme dosť zaneprázdnení," odhadla Papadakisová.

Pár trénujúci od roku 2014 v kanadskom Montreale sa preslávil spojením špičkového športového výkonu s umením. Stále majú pocit, že po umeleckej stránke majú publiku čo povedať. "Stále máme veci, ktoré by sme mohli rozprávať, ale zatiaľ nevieme, v akej forme. Budú to exhibičné čísla pre turné? Alebo súťažné programy? To je v tejto chvíli neisté," dodala Papadakisová.

Viac o téme: Gabriella Papadakisová Guillaume Cizeron
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy