VIDEO osláv basketbalistov Golden State: Desaťtisíce fanúšikov zaplnili ulice San Francisca

Stephen Curry pri oslavách s fanúšikmiStephen Curry pri oslavách s fanúšikmi Zdroj: SITA/AP/John Hefti

SAN FRANCISCO - Desaťtisíce fanúšikov zaplnili v pondelok ulice San Francisca, kde s basketbalistami Golden State oslavovali zisk titulu v zámorskej NBA. Pre Warriors to bol štvrtý triumf v profilige za uplynulých osem sezón.

"Klamal by som, keby som tvrdil, že som bol presvedčený o našom víťazstve. Predsa, na vrchol vždy vedie množstvo úsilia a práce. Na ceste nás streli viaceré prekážky, narazili sme na niekoľko nerovností, ale napokon sme to dosiahli a každý jeden z nás hráčov i z trénerského štábu v tom zohral významnú úlohu," uviedol Stephen Curry, ktorého vyhlásili za najužitočnejšieho hráča (MVP) finále. Golden State v ňom zdolali Boston 4:2 na zápasy.

Hráči Warriors oslávili titul s fanúšikmi jazdou v otvorenom autobuse, trasu v centre San Francisca lemovali modro-zlaté klubové farby. "Bola to úžasná sezóna. Naozaj milujem tento tím a keď hovorím tím, tak myslím každého jeho člena. Je to niečo výnimočné," povedal Draymond Green, oporný stĺp defenzívy Golden State.

Draymond Green oslavuje s Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/John Hefti

Warriors boli predtým naposledy vo finále v roku 2019, no potom prišiel prudký pád a predchádzajúce dva ročníky play off nehrali. V roku 2020 sa Warriors ocitli na úplnom dne ligy, no dokázali sa vrátiť na vrchol.

Tréner Golden State Steve Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/John Hefti

"Je to neuveriteľné. Keď sme začínali v predsezónnom kempe, myslel som si, že budeme celkom dobrí. Netušil som však, že to celé môžeme vyhrať," tešil sa kouč Steve Kerr, ktorému v textovej správe gratuloval napríklad aj bývalý americký prezident Barack Obama.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: NBA Golden State Warriors
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy