Slovenským plavcom sa v Budapešti nedarilo, Jablčník a Duša sa neprebojovali do semifinále

Slovenský plavec František Jablčník počas rozplavby na 200 m polohové preteky na MS v plaveckých športoch v BudapeštiSlovenský plavec František Jablčník počas rozplavby na 200 m polohové preteky na MS v plaveckých športoch v Budapešti Zdroj: TASR/MTI/Tibor Illyes

BUDAPEŠŤ - Slovenskí reprezentanti František Jablčník a Matej Duša nepostúpili v utorok na plaveckých MS v Budapešti zo svojich rozplávb do semifinále.

Jablčníkovi patrila na 200 m polohové preteky v súčte všetkých účastníkov 31. priečka, v Duna aréne dosiahol výsledný čas 2:05,06 min. Vo svojej druhej rozplavbe dohmatol ako piaty v poradí.

"Išiel som na štart s tým, že idem zaplávať dobrý čas, čo sa mi nakoniec nepodarilo. Na 100 metroch to vyzeralo ešte dobre, ale keď som sa otočil na prsia, stuhol som a nevedel som sa potlačiť ďalej viac. Asi sme podľa mňa podcenili prípravu, alebo niečo tam bolo zlé, ťažko povedať. Pred štartom som sa pod tlakom necítil. Mám za sebou dve disciplíny, prišiel som sem s tým, že chcem dosiahnuť dobré časy a podarilo sa to tak pol na pol, som spokojný na 50 percent. Ťažko sa mi hovorí, pretože som chcel predviesť viac, trošku ma mrzí, že som nepredviedol všetko čo dokážem. Mám zmiešané pocity," uviedol Jablčník na facebooku Slovenskej plaveckej federácie. 

Duša obsadil v disciplíne 100 metrov voľný spôsob celkovo 47. miesto časom 50,36 s, keď vo svojej siedmej rozplavbe skončil na siedmej pozícii.

Slovensko malo v utorok ešte v hre mix štafetu na 4x100 metrov polohové preteky. Kvarteto v zložení Tamara Potocká (znak), Nikoleta Trníková (prsia), Adam Halas (motýlik) a Matej Duša (kraul) obsadilo v rozplavbách celkové 17. miesto výkonom 3:58,67 min. Do finále postúpilo osem štafiet.

Viac o téme: MS v plávaní Matej Duša František Jablčník
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy