S tenisom skončil pred tromi rokmi: Ferrer je novým riaditeľom finálového turnaja Davis Cupu

David FerrerDavid Ferrer Zdroj: SITA/AP/Julio Cortez

MALAGA - Španiel David Ferrer sa stal novým turnajovým riaditeľom tenisového Davisovho pohára. Na tejto pozícii nahradí svojho krajana Alberta Costu, ktorý zastával túto funkciu od roku 2019.

Niekdajšia trojka svetového rebríčka má za sebou 16-ročnú účasť v tejto súťaži. Ferrer odohral 20 zápasov v Davisovom pohári so Španielskom a trikrát zdvihol nad hlavu trofej pre víťaza. "Som veľmi nadšený, že môžem byť súčasťou tohto projektu. Davis Cup je jedinečná súťaž, ktorú chcete ako tenista hrať, vždy keď môžete. Bojujete za svoje krajinu, strávite týždeň so svojimi spoluhráčmi a divácka atmosféra je neuveriteľná," povedal Ferrer.

Šestnásť tímov odohrá tento rok finálovú skupinovú fázu od 13. do 18. septembra v štyroch dejiskách - talianskej Bologni, nemeckom Hamburgu, španielskej Valencii a škótskom Glasgowe. Dva najlepšie tímy z každej skupiny sa automaticky kvalifikujú do osmičky, ktorá od 22. do 27. novembra v španielskej Malage zabojuje o celkový triumf.

"Turnaj v roku 2022 bude pre nás ďalšou vzrušujúcou výzvou. Od roku 2019 pracujeme s hráčmi, organizátormi, fanúšikmi a sponzormi, aby sme maximalizovali úspech nového formátu a zároveň zachovali jedinečné kvality podujatia. Mojím cieľom je využiť vlastné skúsenosti tak, aby súťaž zaujala publikum teraz aj v budúcnosti,“ dodal Ferrer.

Na finálovom turnaji bude hrať 16 tímov: Austrália, Argentína, Belgicko, Kanada, Chorvátsko, Veľká Británia, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Kazachstan, Kórejská republika, Holandsko, Srbsko, Španielsko, Švédsko, USA. Slovenskí tenisti sa na záverečný turnaj neprebojovali, keď v kvalifikačnom kole prehrali na domácej pôde v Bratislave s Talianskom 2:3 na zápasy.

Viac o téme: David Ferrer Davisov pohár
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Davis Cup
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy