Zidane to nebude, prezident PSG si vybral inú náhradu za Pochettina: Ten najlepší pre naše ciele!

Prezident PSG Nasser Al-KhelaifiPrezident PSG Nasser Al-Khelaifi Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - K futbalistom Paris St. Germain zrejme nezamieri slávny Zinedine Zidane, ale doterajší tréner Nice Christophe Galtier.

Prezident majstrovského klubu Ligue 1 Násir Chelajfí denníku Le Parisien povedal, že so Zidanom nikdy nerokoval a ako náhradu za Maurícia Pochettina si vybral iného kouča. "Milujem Zidanea, bol fantastický hráč neuveriteľnej triedy. Rovnako aj výnimočný tréner s tromi titulmi v Lige majstrov. Ale poviem vám jednu vec. Nikdy sme sa s ním nerozprávali, ani priamo, ani nepriamo. Zaujíma sa o neho veľa klubov a aj národné tímy, ale my sme s ním nikdy nehovorili. Vybrali sme si trénera, ktorý bude najlepší na to, čo sme si predsavzali," uviedol prezident PSG v rozhovore pre Le Parisien

"Zvolili sme trénera, ktorý pre naše ciele bude tým najlepším," povedal katarský majiteľ PSG. "Dúfam, že rokovania dovedieme čoskoro k zhode. Rešpektujem pritom Nice aj jeho prezidenta Rivéra, každý obhajuje svoje záujmy," dodal Chelajfí.

Tréner OSC Lille Christophe Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Lewis Joly

Médiá pritom favorizovali Zidana, niekdajšieho majstra sveta i Európy. Bývalý vynikajúci stredopoliar, ktorý vo štvrtok dovŕši 50 rokov, naposledy trénoval Real Madrid. Päťdesiatpäťročný Galtier strávil v Nice rok a skončil s ním v lige na piatom mieste, vlani získal titul s Lille.

Pochettino viedol Paris St. Germain od vlaňajšieho januára, ale ani on nedokázal so suverénom francúzskej najvyššej súťaže dosiahnuť na úspech v Lige majstrov. V uplynulom ročníku vypadol argentínsky tréner s tímom v osemfinále.

Viac o téme: PSG Nasser al-Khelaifi Zinedine Zidane Mauricio Pochettino Christophe Galtier
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy