Hancko si pochvaľuje náročné tréningy a užíva si novú rolu otca: Je to radosť!

Dávid Hancko a jeho gólové oslavyDávid Hancko a jeho gólové oslavy Zdroj: Profimedia

PRAHA - Obranca futbalovej Sparty Dávid Hancko si pochvaľuje dánskeho trénera Briana Priskeho a tréningy pod jeho vedením. Verí, že vďaka ich náročnosti sa z neho stane lepší hráč. Zároveň si užíva otcovskú rolu. Na konci mája sa mu narodil syn Adam, ktorého má s českou tenistkou Kristýnou Plíškovou.

Priske prevzal Spartu po konci uplynulej sezóny a minulú stredu s nimi začal letnú prípravu. "Je vidieť, že všetkému, na čom pracuje, verí. Je z neho cítiť, že vie, čo chce. Vie, v akej hernej a fyzickej kondícii musíme byť. To sa nám snaží odovzdávať, ale na systéme a taktike sa až tak nepracuje, pretože sa k nám nepripojili reprezentanti a stále je to len hrubá príprava," povedal Hancko novinárom.

"Je pre nás najdôležitejšie prejsť hrubú časť a potom to vykryštalizovať. Za mňa sú to veľmi dobré tréningy. Bavia ma, aj keď je to náročné. Taký tlak v tréningoch a potom v zápasoch dokáže hráča posunúť dopredu," konštatoval Hancko.

Viem, že sa môžem zlepšiť

Priske kladie veľký dôraz na fyzickú stránku. "Je to úplne iná práca, než na akú sme boli zvyknutí. Pre nás to môže byť len prínos. Až si na to zvykneme, bude hneď na začiatku sezóny vidieť ten rozdiel. Je to náročné, ale vnímam to pozitívne, pretože viem, že sa môžem zlepšiť," uviedol dvadsaťštyriročný slovenský reprezentant.

"Je to len týždeň, prevažuje únava. Ale až odíde a pripoja sa k nám reprezentanti, kvalita a cieľ prípravy sa bude blížiť. Až na sústredení v Rakúsku bude to najdôležitejšie, aby sme boli pohromade. Verím, že už tam sa to prejaví a potom aj na začiatku sezóny," vyhlásil Hancko.

David Hancko uteká s Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Francisco Macia

"Veľká časť tréningu je s loptou a je trochu o taktike a systéme, ktorý chce prezentovať. Na začiatku tréningu kondične beháme. Práce s loptou je dostatok, ale posledných 15 až 20 minút nás dokážu vypnúť. Musíme na to dobre zregenerovať," pokračoval Hancko.

Druhú fázu prípravy trávia hráči v posilňovni. "Je to potrebné na štýl, ktorým sa chce Sparta prezentovať. Je veľmi dôležité, aby sme boli fyzicky nachystaní ako Slavia a Plzeň v minulých rokoch a mohli sa im v tom vyrovnať. S tým sa ukáže aj futbalová kvalita," podotkol niekdajší hráč Žiliny a Fiorentíny.

Rolu otca si vychutnáva

Presne za mesiac, 21. júla, čaká Spartu úvodný zápas 2. predkola Európskej konferenčnej ligy s nórskym Vikingom. "Asistent trénera tam letel na víkend, pretože ich liga pokračuje. Majú umelú trávu, určite to nebude jednoduchý súper. Máme dobrú skúšku zo severského štýlu, v minulej sezóne sme v Európskej lige hrali s Bröndby. Myslím si, že to bude podobné," uviedol Hancko.

Slovenský futbalista si vychutnáva otcovskú rolu. "Zatiaľ je všetko v poriadku. Adam s mamičkou sú zdraví, takže si to užívame. Snažíme sa nájsť rytmus a režim, ale zatiaľ je to radosť. Spoločne sa učíme a tešíme sa z toho," povedal Hancko.

Viac o téme: Sparta Praha Dávid Hancko
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/davidhancko
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy