Kmotrík st. o situácii v Slovane: Niekedy mám toho plné zuby! Pokuta sem, pokuta tam...

Podnikateľ Ivan Kmotrík starší a vpravo jeho syn, viceprezident a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.Podnikateľ Ivan Kmotrík starší a vpravo jeho syn, viceprezident a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Je majiteľom najslávnejšieho a najúspešnejšieho slovenského klubu ŠK Slovan Bratislava a patrí medzi najbohatších slovenských podnikateľov. Úspešný biznismen Ivan Kmotrík starší však priznáva, že vlastniť futbalový klub nie je prechádzka ružovou záhradou.

Rodák zo Skalice podniká vo viacerých oblastiach, ale športovým fanúšikom je známy predovšetkým ako futbalový nadšenec. Dlhé roky velí bratislavskému Slovanu, no s jeho menom sa spája aj najúspešnejšie obdobie v histórii Artmedie Petržalka.

Kmotrík senior v rámci seriálu Oligarchovia poskytol rozhovor pre magazín Index, v ktorom priznal, že vlastníctvo futbalového klubu prináša aj problémy, kroré sú často "spoločensky nevysvetliteľné". V súvislosti s dvanásťnásobným slovenským majstrom sa už roky špekuluje o predaji klubu. Je to pravda?

"To nehovorím. Nevedieme teraz žiadne konkrétne rokovania. Ale taká ľudská odpoveď je, že neviem. Niekedy mám toho plné zuby, pokuta sem, pokuta tam a potom to dostáva klub do straty," reagoval Kmotrík st., o ktorom je známe, že sa sporí so štátom o vlastníctvo Národného futbalového štadióna.

"Je to je v rukách právnikov. Štát žaluje nás, my žalujeme štát. Nechcem sa k tomu bližšie vyjadrovať," uviedol šéf "belasých".

Na snímke majiteľ klubu Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Martin Baumann

63-ročný podnikateľ sa vyjadril aj k iniciatíve "Stop vojne", ktorú v súvislosti s ruskou inváziou na Ukrajine pripravilo vedenie Fortuna ligy. Pred transparenty sa postavili hráči všetkých klubov okrem Slovana a Dunajskej Stredy. Oba kluby neskôr reagovali a odsúdili akúkoľvek vojnu, násilie a stratu na životoch.

"K čomu vedie vojna? K zbytočnému utrpeniu na oboch stranách. Vojna je absolútne zlo. Verím preto, že sa v dohľadnom čase podarí nájsť mierové riešenie," vyslovil nádej jeden z najbohatších Slovákov.

Kmotrík st. zároveň odmietol špekulácie, že rozhodnutie Slovana nepripojiť sa k iniciatíve súvisí s jeho obchodnými aktivitami v Rusku.

"Nemá to žiaden súvis. Máte proste mužstvo a to má rôznorodé názory. Často má mužstvo iné názory ako ja ako majiteľ. Nikomu sa nedá vnucovať svoje svetonázory. Viedlo by to len k zbytočnej eskalácii napätia medzi tímom, ale aj medzi fanúšikmi, kvalita športového vyžitia by išla dole. Slovan aj DAC poskytli stanovisko, že sa nechcú zapájať do politiky. Nič viac v tom netreba hľadať. Navyše, Ukrajincom pomáhame," uzavrel majiteľ Slovana Bratislava.

Viac o téme: Tehelné pole ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. Vladimír Weiss st. Ivan Kmotrík st.
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy