Účasť v EHF padla: Tatran Prešov bude napokon hrať Európsku ligu aj českú extraligu

Hádzanári PrešovaHádzanári Prešova Zdroj: TASR/František Iván

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov nebudú v sezóne 2022/2023 účinkovať v Európskom pohári EHF, ale napokon v druhej najprestížnejšej európskej súťaži - Európskej lige. Klub na oficiálnej webstránke informoval, že podpisom dvojročnej zmluvy s Českým zväzom hádzanej zároveň definitívne spečatil pôsobenie v českej extralige.

Prešovský klub sa uchádzal o účasť v Európskom pohári Európskej hádzanárskej federácie, no vedenie súťaže ho v zmysle svojich pravidiel adresovalo do druhej najvýznamnejšej súťaže, ktorú organizuje - Európskej ligy.

"Rozdiel je jedno miesto v súčasnom rebríčku, ktoré Slovensku patrí podľa aktuálneho koeficientu. EHF v tomto prípade neudelila žiadnu výnimku, a tak to jedno miesto nás nepustí do Európskeho pohára. Hrať budeme Európsku ligu, v ktorej by sme mali mať v najbližšej sezóne zabezpečené priame miesto v skupinovej fáze súťaže," povedal vysvetlil majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar pre klubový web.

České kluby urobili veľký výkonnostný skok

Prešovčania budú v ročníku 2022/2023 jeden zo 14-tich účastníkov českej extraligy. Tatran sa do nej vráti po 13 rokoch, predtým v nej pôsobil dve sezóny v rokoch 2007 - 2009, pričom v oboch ročníkoch zvíťazil v dlhodobej časti. Tú bude hrať aj tentoraz, no do play off už nezasiahne.

"České kluby v minulosti nedokázali konkurovať Prešovu, no teraz verím, že situácia bude iná. České extraligové kluby urobili veľký výkonnostný skok, stúpla atraktívnosť súťaže a tá láka čoraz viac fanúšikov. Slovenský gigant, ktorý pravidelne hrá európske poháre s ambíciami v Lige majstrov, rozhodne zvýši jej atraktívnosť," povedal prezident Českého zväzu hádzanej Ondřej Zdráhal.

Viac o téme: Tatran Prešov EHF
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy