FOTO Mané nezabudol na svoje korene: Hviezdny Senegalčan postavil v rodnej dedine nemocnicu a školu

Sadio Mané v národnom drese SenegaluSadio Mané v národnom drese Senegalu Zdroj: SITA/AP Photo/Vadim Ghirda

BRATISLAVA - Senegalský futbalista Sadio Mané sa stal novou posilou Bayernu Mníchov. Tridsaťročný útočník podpísal v stredu s rekordným nemeckým šampiónom trojročný kontrakt.

Mané, ktorý za šesť rokov v Liverpoole získal všetky významné trofeje vrátane titulu v Premier League a prestížnej Ligy majstrov je však pre mnohých ľudí oveľa niečo viac, ako len ´hviezdnym´ futbalistom. Mané je ukážkový profesionál a hlavne veľký srdciar, ktorý nezabúda na svoje korene. Jeho otec zomrel, keď mal 7 rokov, pretože v jeho dedine Bambali v Senegale sa nenachádzala žiadna nemocnica. Z toho dôvodu sa Mané a jeho sestra narodili doma.

Mané sa snaží zo zarobených miliónov podeliť so svojimi krajanmi v dedine a práve v Bambali postavil prvú nemocnicu v hodnote takmer pol milióna eur. Taktiež dal vybudovať bezplatnú strednú školu a žiakom s najlepším prospechom rozdal notebooky v hodnote 450 eur.

A to nie je všetko, keďže každej rodine v dedine dáva mesačne okolo 75 eur. V dedine tiež zabezpečil internet, postavil čerpaciu stanicu a poštu. V spomínanej dedine žije vyše 2000 ľudí, ktorý Maného nadovšetko milujú. Pri poslednej návšte si Mané s domácimi zahral futbal.

"Prečo by som mal vlastniť desať Ferrari, 20 diamantových hodiniek alebo dve lietadlá? Čo tieto drahé veci urobia pre mňa a svet? Býval som hladný, pracoval som na poli, chodil som bosý, nemal som vzdelanie. Ale dnes si vďaka futbalu zarobím, takže môžem pomáhať ľudom. Nepotrebujem vystavovať luxusné autá, domy, výlety a lietadlá. Uprednostňujem, aby moji ľudia dostali trochu z toho, čo mi život dal," vyhlásil v minulosti Mané.

Viac o téme: Bayern Mníchov FC Liverpool Sadio Mané
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy