Slovenskí plavci opäť neuspeli: Trojica Halas, Duša a Potocká skončila už v rozplavbách

Slovenský reprezentant v plávaní Matej Duša reaguje po rozplavbách na 50 m voľný spôsob na plaveckých MS v Budapešti Slovenský reprezentant v plávaní Matej Duša reaguje po rozplavbách na 50 m voľný spôsob na plaveckých MS v Budapešti Zdroj: TASR/AP/MTI/Tibor Illyes

BUDAPEŠŤ - Slovenskí reprezentanti Adam Halas, Matej Duša a Tamara Potocká neuspeli vo štvrtok na plaveckých MS v Budapešti v rozplavbách svojich disciplín.

Slovenský rekordér Halas skončil na 100 m motýlik celkovo na 40. mieste časom 54,02 s, keď o 75 stotín zaostal za svojím maximom z vlaňajška. Na prienik do semifinále nemohol pomýšľať ani Matej Duša v disciplíne na 50 metrov voľný spôsob. V rozplavbách mu patrila konečná 34. priečka výkonom 22,59 s, za svojím slovenským maximom v najkratšom krauliarskom šprinte zaostal o 28 stotín.

Medzi semifinálovú šestnástku najlepších sa nedostala ani Tamara Potocká v disciplíne 50 metrov motýlik. Vo svojej štvrtej rozplavbe dohmatla ako druhá v poradí časom 26,82 s, celkovo jej to stačilo na 23. pozíciu. Na postup jej chýbalo 35 stotín sekundy.

Viac o téme: MS v plávaní Adam Halas Tamara Potocká Matej Duša
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy