Piraňa sa medzi dovolenkami hodila do gala: Klapitovú dojalo, kto jej odovzdal ocenenie!

. Kapitánka slovenskej reprezentácie Katarína Klapitová . Kapitánka slovenskej reprezentácie Katarína Klapitová Zdroj: SZFB

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO - Koncom mája provokovala fotkami z exotických scenérií v Mexiku, v júni zbiera pocty a začína pomaly myslieť na novú florbalovú sezónu. Kapitánka slovenskej reprezentácie Katarína Klapitová si však ešte dopraje týždeň ničnerobenia.

"Sezóna bola mimoriadne dlhá a jedna dovolenka mi nestačila. Musím sa priznať, že pôjdem aj na druhú. Pomôže mi to načerpať silu, o to viac sa budem na florbal tešiť," vysvetlila výstredná Katka. Na ihrisku sa dá okamžite identifikovať podľa výrazne potetovaných nôh.

Na premiérovom gala tohto športového odvetvia v Kysuckom Novom Meste si Klapitová prevzala ocenenie za stovku štartov v najcennejšom drese, k tomu poďakovanie za výsledky reprezentácie.

"Veľmi si vážim, že Slovenský zväz florbalu takto slávnostne vyzdvihol všetky tie roky, ktoré sa tomu už venujem. Zároveň je to pre mňa aj motivácia ďalej na sebe pracovať. Na odľahčenie som kedysi vyhlásila, že budem reprezentovať aj keby traktory padali. Vážnejšie dodávam, že neviem, kedy skončím. Nechcem na seba vyvíjať tlak, beriem to ako radosť," vysvetlila obrankyňa.

Spomienkový artefakt si na pódiu prevzala od svojho brata Petra, člena komisie reprezentácie a medzinárodného rozvoja SZFB: "Nikdy by som si nepomyslela, že nastane takáto konštelácia. Bol to krásny zážitok pred celou rodinou."

Klapitová v sezóne 2021/2022 skončila s tímom Piranha Chur na druhom mieste vo švajčiarskej lige, reprezentáciu SR doviedla na prelome novembra a decembra k šiestej priečke na majstrovstvách sveta vo Švédsku. Bol to už jej šiesty šampionát a pri oslave 27. narodenín schytala tortu do tváre.

"Keď sa to takto zhrnie, znie to pekne. Paradoxom však je, že ciele boli zhodne nastavené o jednu pozíciu vyššie. S Churom sme túžili vyhrať superfinále play-off. Postup doň bol aj vzhľadom na komplikácie súvisiace s pandémiou fajn, ale očakávali sme priaznivejší výsledok v rozhodujúcom zápase," priznala Katka, ktorá prostredníctvom výšky 160 cm potvrdzuje, že dobrého nebýva veľa. Chur inkasoval od domáceho tímu Kloten-Dietlikon Jets pred 3 132 divákmi debakel 0:9...

"Ako sklamanie hodnotím aj tesnú prehru 3:4 s Poľkami na MS v kľúčovom stretnutí o piate miesto, ktorým by sme si po štyroch rokoch vyrovnali historický rekord. Fyzicky i mentálne nám už chýbali sily. Turnaj však pre nás celkovo dopadol vlastne pozitívne, keďže zdravotne sme káder nemali pokope ani na jeden zápas," pripomenula Klapitová.

Základná ambícia v súvislosti so šampionátom 2023 je jasná: vrátiť sa do kontaktu s hornou štvoricou. Slovenky však podľa Klapitovej môžu mať zálusk aj na viac: "Švajčiarky aj Češky prechádzajú generačnou obmenou. Myslím si, že kým začlenia nové hráčky, budú v porovnaní s minulosťou slabšie. My tento proces máme za sebou a vari na jednu zmenu zostáva základ kádra rovnaký, čo sa nám už dlho nepodarilo. Samozrejme, netvrdím, že ich z tohto dôvodu teraz budeme automaticky porážať. Môžeme to však mať o čosi jednoduchšie s približovaním sa k nim."

Viac o téme: Katarína Klapitová
  • Autor: © Zoznam/
  • Instagram/k.klapitova12
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy