Namiesto zápasu kontumácia: Nemci odmietli nastúpiť proti vírusom zasiahnutému tímu Číny

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

QUEZON CITY - Volejbalisti Nemecka odmietli vo štvrtok na turnaji Ligy národov nastúpiť proti koronavírusom zasiahnutému tímu Číny. Duel vo filipínskej metropole Quezon City zrušili a Medzinárodná volejbalová federácia prisúdila Číne kontumačné víťazstvo 3:0.

Výprava Číny hlásila v sobotu až 21 prípadov koronavírusu vo svojom tíme a Nemcom sa nepáčilo, že pred ich plánovaným vzájomným stretnutím nemuseli hráči súpera absolvovať kontrolný PCR test. FIVB reagovala, že boli dodržané všetky miestne protipandemické predpisy a duel sa mal odohrať.

"Podľa nášho názoru takéto minimálne požiadavky v žiadnom prípade negarantujú bezpečnosť pre náš tím," uviedol v stanovisku Nemecký volejbalový zväz. Kapitán nemeckého tímu Christian Fromm podľa DPA neskrýval rozhorčenie: "FIVB nepovažovala za potrebné, aby súper absolvoval jednoduché kontrolné testovanie. Z toho sme šokovaní."

Čína v stredu nemohla pre prípady koronavírusu odohrať zápas proti Francúzsku a prehrala kontumačne 0:3, o deň neskôr jej však kompetentní povolili nastúpiť. V piatok by sa mal ázijský tím stretnúť s Argentínou. Turnaj na Filipínach prebieha do nedele. V Lige národov hrá 16 tímov v jednej skupine, osem najlepších postúpi do štvrťfinále.

Viac o téme: Nemecko Čína Koronavírus
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy