Známy futbalista a dlhoročný reprezentant nečakane ukončil kariéru: Dôvod vás zarazí!

Na snímke vľavo Martin Hinteregger (Rakúsko) a vpravo Lukáš Haraslín (Slovensko) počas prípravného zápasu pred EURO 2020 vo futbale Rakúsko - Slovensko Na snímke vľavo Martin Hinteregger (Rakúsko) a vpravo Lukáš Haraslín (Slovensko) počas prípravného zápasu pred EURO 2020 vo futbale Rakúsko - Slovensko Zdroj: TASR/Martin Baumann

FRANKURT NAD MOHANOM - Rakúsky futbalista Martin Hinteregger prekvapivo ukončil v 29 rokoch kariéru. Obranca požiadal svojho zamestnávateľa Eintracht Frankfurt, s ktorým v minulej sezóne vyhral Európsku ligu, o rozviazanie zmluvy platnej do roku 2024.

Hinteregger, ktorý sa počas triapolročného pôsobenia vo Frankfurte stal veľkým obľúbencom fanúšikov Eintrachtu, bol v poslednej dobe terčom kritiky kvôli tomu, že na organizácii svojho amatérskeho turnaja v Korutánsku spolupracoval s politikom Heinrichom Sicklom. Od člena populistickej FPÖ sa odmietol napriek jeho kontaktom s extrémnou pravicou dištancovať a naopak zaútočil na novinárov, ktorý toto spojenie odhalil.

Za "emotívne a zrejme nerozvážne slová" sa dnes Hinteregger ospravedlnil. "A aby som to povedal ešte raz a celkom jasne: tvrdo odsudzujem extrémistické a netolerantné názory," uviedol šesťdesiatšesťnásobný rakúsky reprezentant.

Viac o téme: Eintracht Frankfurt Martin Hinteregger
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy