MS v hokejbale 2022: Slováci ako obhajcovia zlata nezvládli derby s Českom o prvé miesto v skupine

Slovenskí hokejbalistiSlovenskí hokejbalisti Zdroj: TASR/Michal Runák

LAVAL - Českí hokejbalisti zvíťazili na majstrovstvách sveta v kanadskom Lavale nad Slovenskom 3:0 a vyhrali bez porážky základnú skupinu A1.

Zverenci českého trénera Jiřího Mašíka pripravili víťazom minulých štyroch svetových šampionátov prvú stratu na turnaji, dvoma gólmi sa na tom podieľal Jan Čejka. V sobotňajšom štvrťfinále český tím čakajú obhajcovia striebra Fíni, Spojené štáty americké alebo Grécko.

Česi sa dostali do vedenia v 4. minúte v presilovej hre pri vylúčení Marka Lukáča, keď sa presadil z dorážky Tomáš Fejfar. Mašíkov výber sa ubránil pri vylúčení Nicolasa Langra a gólman Leoš Gerlich v 11. minúte zlikvidoval aj šancu Libora Teplického.

V druhej časti neprekonali Petra Buliša pri tlaku českého tímu Tomáš Wróbel ani Lukáš Lhota, ale pri pobyte Adama Kubíka na trestnej lavici zvýšil v oslabení Čejka. Slovensko po vylúčení Radomíra Vaňka a Jana Müllera nevyužilo ani presilovku piatich proti trom. Pred druhou pauzou nevyužil brejk Slovákov Lukáš Piják, ktorého fauloval Peter Filip.

V tretej tretine odolal Gerlich aj pri štvorminútovom vylúčení Kubíka a rovnako ako spoluhráči Petr Mikl a David Stárek sa dočkal na turnaji čistého konta. Šesť sekúnd pred koncom ešte pri power play Slovenska dovŕšil výsledok do prázdnej bránky Čejka.

muži, A-skupina:

Česko - SLOVENSKO 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 4. Fejfar (Wróbel, Pospíšil), 22. Čejka, 45. Čejka (Pražák). Rozhodovali: Goddard (USA), Varca (Švaj.), vylúčení: 8:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0.

SR: Buliš - Minárik, Salajka, M. Gajdoš, Bujdák, Vidlár, I. Gajdoš, Horváth, Lukáč - Rampáček, Piják, Lukačovič - Teplický, Svitana, Oravec, Balga, Cíbik, Vozár - Bobál, Behúl, Simon - Fumač