Ani totálna demolácia súperiek nestačila: Mladé hádzanárky napriek drvivej výhre na MS nepostúpili

Juniorské hádzanárky Slovenska počúvajú inštrukcie tréneraJuniorské hádzanárky Slovenska počúvajú inštrukcie trénera Zdroj: IHF/Kolektiff

CELJE - Slovenské hádzanárske reprezentantky do 20 rokov rozstrieľali v záverečnom treťom vystúpení v A-skupine na MS Indiu 59:12. Na šampionáte v slovinskom Celje získali v úvodnej fáze celkovo tri body, tie im však nestačili na postup do hlavnej fázy. Nepomohli im Japonky, ktoré vo večernom stretnutí podľahli Holandsku 29:32. Slovenky sa predstavia iba v bojoch o Prezidentský pohár.

MSJ - A-skupina:

India - SLOVENSKO 12:59 (4:29)

Zostava a góly SR: Voržáčková, Kusyová, Bronišová – Györiová 16/1, P. Pálová 4, Pénzesová 5, Lukáčová 1, Dmytrenková 7, Kucserová 3, Dvorščáková 8/1, Ščípová 4, Zlatinská, D. M. Vargová, Hornyák, Bačenková 7/1, Zsákovicsová 4, 7 m hody: 2/2 - 6/3, vylúčené: 2:2, rozhodovali: Alzayyat a Awwad (obaja Jord.), 100 divákov

Ján Beňadik, tréner SR: "Podstatné pre úspech v dnešnom stretnutí bolo, že sme odohrali 60 minút v maximálnej koncentrácii. Vedeli sme, že bez nej by sa to nepodarilo. Potrebovali sme hrať ofenzívne, ale zároveň aj dobre brániť a nedostávať góly, lebo 40 gólov je obrovský rozdiel. Keď dostanete 15 – 20 gólov, tak počet útokov v dueli vás nepustí a nie je jednoduché vyhrať takým rozdielom. Dievčatá však boli správne nastavené. Hovorili sme si, že keď vyhráme I. polčas o 15 gólov, budeme spokojní, lebo indickým súperkám v predchádzajúcich dueloch dochádzali sily skôr v druhej časti zápasov. Nechceli sme sa plašiť, ale ísť gól za gólom. Rozdiel o 25 bol nad náš plán a potom sme už verili, že to dokážeme. Teraz je rad na Japonkách, aby splnili svoju úlohu."