VIDEO Tsitsipas sa dočkal aj na tráve: 40. triumf v sezóne priniesol zisk turnajovej trofeje

Stefanos TsitsipasStefanos Tsitsipas Zdroj: TASR/DPA/Friso Gentsch

MALLORCA - Grécky tenista Stefanos Tsitsipas sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP na Mallorke. V sobotnom finále si v pozícii turnajovej dvojky poradil s päťkou pavúka Španielom Robertom Bautistom-Agutom v troch setoch 6:4, 3:6, 7:6 (2) a získal druhý titul v tomto roku a premiérový na tráve, celkovo má na konte deväť titulov.

Druhý nasadený Tsitsipas vstúpil do zápasu štyrmi vyhranými gemami v rade a bez väčších problémov získal úvodný set. Lepšie začal aj druhú sadu, ale turnajová päťka Bautista dvoma brejkami priebeh otočil a vyrovnal.

V rozhodujúcom sete podával Tsitsipas za stavu 5:4 na víťazstvo, o servis však prišiel a Bautista doviedol zápas do tie-breaku. V ňom od začiatku strácal. Po dvoch a pol hodinách Tsitsipas premenil prvý mečbal.

Dvadsaťtriročný Grék porazil o 11 rokov staršieho Bautistu aj v treťom vzájomnom zápase. Tento rok si svetová šestka pripísala už 40. výhru, čo je najviac na okruhu.