Obrovské sklamanie, hokejbalisti ťažko hľadali slová: Po prvý raz sme na MS nezískali medailu

Tréner slovenskej hokejbalovej repreznetácie Mojmír HojerTréner slovenskej hokejbalovej repreznetácie Mojmír Hojer Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

MONTREAL - Slovenskí hokejbalisti prehrali vo štvrťfinále MS v kanadskom Montreale s Gréckom 3:4 a po prvý raz v histórii nezískajú na svetovom šampionáte medailu. V nedeľu o 14.30 SELČ nastúpia v zápase o 5. miesto proti Taliansku.

"Ťažko sa to hodnotí, som veľmi sklamaný. Po prvý raz sme na MS nezískali medailu, v tejto chvíli sa mi len ťažko hľadajú slová," zhodnotil senzačnú prehru slovenský tréner Mojmír Hojer. 

Obrovské sklamanie neskrýval ani strelec dvoch gólov proti Grécku Libor Teplický: "Sme sklamaní, chceli sme viac. Žiaľ, zlyhali sme. Po góle na 3:3 sme sa až príliš naháňali za štvrtým gólom a pykali sme. Po štyroch tituloch v sérii sme chceli aj piaty, ale na tomto fóre sa nedá vyhrávať donekonečna. Pokúsime sa to napraviť o dva roky vo Švajčiarsku."

Slováci získali na štrnástich MS celkovo päť titulov, dvakrát boli strieborní a šesťkrát vybojovali bronz. Svetový šampionát sa koná každé dva roky, slovenskí reprezentanti na predchádzajúcich štyroch získali vždy titul.

Viac o téme: Grécko Slovensko Mojmír Hojer MS v hokejbale 2022 Libor Teplický
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy