Peter Sagan opäť ukázal svoje kvality: Tourminátor vyhral ôsmy titul majstra Slovenska

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

MLADÁ VOŽICE - Peter Sagan získal v nedeľu svoj ôsmy titul majstra Slovenska v cestnej cyklistike. Na 197 kilometrov dlhej trati v okolí českého mesta Mladá Vožice nemal jazdec tímu TotalEnergies spomedzi krajanov konkurenciu. Druhé miesto v rámci MSR obsadil Lukáš Kubiš (Dukla Banska Bystrica) a tretí skončil Matúš Štoček z tímu ATT Investments.

Pretekári absolvovali na spoločných MSR a MČR desať okruhov, pričom k prvému pokusu o únik prišlo už v úvode. Do ďalšieho išiel v 7. kole Sagan spolu s Kubišom a ďalšími troma Čechmi. Tých už pelotón nedobehol.

"Bolo to tu veľmi pekné, ďakujem za podporu. Čo sa týka pretekov, tak som nemal nič naplánované, a už si preteky ani nepamätám, bolo teplo," uviedol Sagan pre internetový portál Cycling-Info.sk. Od piatka sa trojnásobný majster sveta predstaví na Tour de France, kde sedemkrát získal zelený dres pre najlepšieho šprintéra.

Saganov štart na národnom šampionáte bol pritom ohrozený pre pozitívny test na koronavírus, ktorý ukončil jeho pôsobenie na Okolo Švajčiarska pred záverečnou etapou.

Spoločné MSR a MČR v cestnej cyklistike
muži elite (197 km): 1. Peter Sagan (TotalEnergies) 5:03:54 h, 2. Lukáš Kubiš (Dukla Banská Bystrica) +1:42 min, 3. Matúš Štoček (ATT Investments) +2:08
U23: 1. Kubiš 5:05:36 h, 2. Martin Svrček (Biesse Carrera) +40 s, 3. Samuel Kováč (CAT Trenčín) +9:22 min    

Viac o téme: Peter Sagan Lukáš Kubiš
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR