FOTO Svätý grál medzi športovými kartičkami: LeBron James sa vydražil za neuveriteľnú sumu!

LeBron JamesLeBron James Zdroj: SITA/AP/Kevin C. Cox

LOS ANGELES - Unikátna zberateľská kartička basketbalovej hviezdy LeBrona Jamesa sa v aukcii predala za 2,4 milióna dolárov. Ide o najvyššiu sumu za kartičku, ktorú niekto kúpil v rovnakom roku, keď bola vydaná. Vyvolávacia cena bola dva milióny dolárov.

Vzácna kartička Triple Logoman od spoločnosti Panini obsahuje nášivky bývalých Jamesových tímov Clevelandu a Miami a súčasného pôsobiska Los Angeles Lakers. Pri aukcii sa očakával útok na absolútny rekord 6,6 milióna dolárov, za túto sumu sa vlani predala zberateľská kartička niekdajšieho bejzbalistu Honusa Wagnera.

Kartiček s Jamesom vyrobila firma Panini iba päť a rozdelila ich do sad s ďalšími deviatimi. Tento balík v bezpečnostnom kufríku sa predával za 15.000 dolárov a zberatelia dlho nemohli na Triple Logoman naraziť. Jamesovu kartičku sa snažil uloviť aj rapper Drake, veľký basketbalový fanúšik, ktorý kvôli tomu nakúpil 14 sád, za ktoré minul 200.000 dolárov.

"Triple Logoman LeBrona Jamesa je bez pochybnosti svätým grálom súčasných kartičiek," uviedol Ken Goldin, šéf aukčnej spoločnosti, ktorá kartičku dražila.

Viac o téme: LeBron James
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy