Fortuna liga príde o najlepšieho strelca: Miliónový prestup mladého reprezentačného talentu!

Jakub Kadák (AS Trenčín)Jakub Kadák (AS Trenčín) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

TRENČÍN - S trinástimi gólmi sa v uplynulej sezóne stal kráľom fortunaligových strelcov, teraz ale mladý kanonier AS Trenčín opustí Slovensko. Stále iba 21-ročný talentovaný reprezentant Jakub Kadák má namierené na západ Európy.

Stabilný člen slovenskej reprezentačnej dvadsaťjednotky si výbornými výkonmi vyslúžil pozornosť zahraničných klubov a zdá sa, že už v najbližších dňoch sa dočká kariérneho prestupu. Kadák odmietol presun do slávneho srbského klubu Partizan Belehrad, ale najnovšie informácie zahraničných médií hovoria o jeho prestupe do belgického celku KAA Gent a k definitíve prestupu už údajne chýbajú len formality. 

Na snímke objav sezóny Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

V budúcej sezóne belgický účastník Európskej ligy mal preplatiť Partizan a zároveň Kadák mal väčšiu chuť k presunu do Belgicka. Trenčín by za svoju ofenzívnu hviezdu mal v najbližších dňoch po zrealizovaní prestupu zinkasovať viac ako jeden milión eur. 

Slovenský reprezentačný talent a objav uplynulej sezóny by v prípade zrealizovania prestupu rozšíril zoznam Slovákov v belgickej Jupiler League, kde už aktuálne pôsobia Patrik Hrošovský (KRC Genk) a Ján Bernát, ktorý s KVC Westerloo postúpil z druhej ligy. 

Viac o téme: AS Trenčín KAA Gent Jakub Kadák
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy