Veľké prekvapenie na slovenských ME do 19 rokov: Francúzsko si vo finále o titul nezahrá!

Jordan Semedo Varela (vľavo) a Ilay Feingold v súboji Francúzska s IzraelomJordan Semedo Varela (vľavo) a Ilay Feingold v súboji Francúzska s Izraelom Zdroj: Profimedia

SENEC - Futbalisti Anglicka sa stali prvými finalistami majstrovstiev Európy do 19 rokov na Slovensku. V úvodnom stredajšom semifinále otočili duel s Talianskom a triumfovali 2:1. V súboji o titul sa stretnú s Izraelom, ktorý prekvapujúco zdolal Francúzsko 2:1.

Taliani sa ujali vedenia v 12. minúte. Brooke Norton-Cuffy fauloval v šestnástke prenikajúceho hráča a Fabio Miretti premenil penaltu. Angličania sa presadili po hodine hry, keď sa postaral hlavou o vyrovnanie Alex Scott. Obrat dokonal v 82. minúte Jarell Quansah, ktorý sa presadil po rohu.

V druhom semifinále viedli hráči Izraela od 29. minúty, keď si Souleymane Toure strelil vlastný gól a v 57. minúte pridal druhý presný zásah El Yam Kancepolsky. Favorizovaní Francúzi síce znížili už po piatich minútach, no napriek hernej prevahe a veľkému tlaku sa im nepodarilo vyrovnať.

Na svetový šampionát do Indonézie (20. mája až 11. júna 2023) postúpili všetci štyria semifinalisti a päticu v utorok doplnilo Slovensko, ktoré v súboji o piatu priečku zdolalo Rakúsko tesne 1:0.