VIDEO Kyrgiosa naštval nevychovaný divák: Kurtom lietali hanlivé slová a pľuvance!

Austrálsky tenista Nick KyrgiosAustrálsky tenista Nick Kyrgios Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Austrálsky tenista Nick Kyrgios aj vo Wimbledone na seba prilákal pozornosť kontroverzným správaním. V dueli s domácim Paulom Jubbom sa opakovane púšťal do diskusií s rozhodcom najmä kvôli divákom, a keď si šiel po vydretej výhre podať ruku so súperom, smerom k obecenstvu si odpľul.

Ako povedal na tlačovej konferencii, úmyselne takto zareagoval na jedného z divákov, ktorý sa k nemu počas stretnutia správal bez rešpektu.

"Áno. Keď som zápas vyhral, ​​otočil som sa k nemu... Veľmi dlho som sa musel stretávať s nenávisťou a negativitou, preto nemám pocit, že by som tomuto človeku niečo dlhoval," vyhlásil Kyrgios, ktorý už počas zápasu neúspešne žiadal u rozhodcu , aby bol divák vyvedený. "On vyložene prišiel, nie aby fandil, skôr aby škodil, správal sa neúctivo," pokračoval.

Vylúčil ale, že by ho divák urazil rasisticky, ako sa napríklad sťažoval pred troma týždňami na prípravnom turnaji v Stuttgarte. "Niekto ale dnes povedal, že som sr**ka. Je to normálne? Nie," povedal Kyrgios. "Pomaly si ale začínam myslieť, že snáď aj je. Nepovedal som smerom k obecenstvu nič, kým oni nezačali. Myslím, že je tu celá generácia ľudí zo sociálnych sietí, ktorí si myslia, že majú právo každú jednotlivú vec negatívne komentovať," konštatoval.

Štyridsiaty hráč sveta Kyrgios päťsetovú bitku s držiteľom divokej karty vyhral 3:6, 6:1, 7:5, 6:7, 7:5. V druhom kole sa stretne s premožiteľom Jiřího Lehečku Filipom Krajinovičom zo Srbska.

Viac o téme: Wimbledon Nick Kyrgios Paul Jubb
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Wimbledon, 9 News Australia
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy