Neskutočný záver pretekov: Najlepšiu trojicu delili len tri desatiny sekundy!

Brazílska diaľková plavkyňa Ana Marcela Cunhová získala v Tokiu zlatú medailu na 10 km tratiBrazílska diaľková plavkyňa Ana Marcela Cunhová získala v Tokiu zlatú medailu na 10 km trati Zdroj: TASR/AP/Jae C. Hong

BUDAPEŠŤ - Taliansky diaľkový plavec Dario Verani zvíťazil na MS v Budapešti vo štvrtkových pretekoch na 25 km. O 1,2 sekundy za ním zaostal Francúz Axel Reymond, tretie miesto obsadil domáci Péter Gálicz s mankom 13,90 s.

Napínavejší záver mali preteky žien, keď najlepšiu trojicu delili v cieli len tri desatiny sekundy. Zo súboja vyšla víťazne Brazílčanka Ana Marcela Cunhová, ktorá predstihla Nemku Leu Boyovú o 0,20 s a pódium doplnila Sharon van Rouwendaalová z Holandska (+0,30).

MS v Budapešti - diaľkové plávanie:

muži - 25 km: 1. Dario Verani (Tal.) 5:02:21,50 h, 2. Axel Reymond (Fr.) +1,20 s, 3. Péter Gálicz (Maď.) 13,90, 4. Marcel Schouten (Hol.) +25,20, 5. Kyle Lee (Aus.) +27,00, 6. Lars Bottelier (Hol.) +30,10, 7. Matteo Furlan (Tal.) +32,30, 8. Ákos Kalmár (Maď.) +1:30,60 min

ženy - 25 km: 1. Ana Marcela Cunhová (Braz.) 5:24:15,00 h, 2. Lea Boyová (Nem.) +0,20 s, 3. Sharon van Rouwendaalová (Hol.) +0,30, 4. Barbara Pozzobonová (Tal.) +1,30, 5. Caroline Jouisseová (Fr.) +1:17,10 min, 6. Elea Linková (Nem.) +1:21,70, 7. Anna Auldová (USA) +2:10,60, 8. Réka Rohácsová (Maď.) +2:13,60

Viac o téme: MS v plávaní Diaľkové plávanie Ana Marcela Cunhová Sharon van Rouwendaalová Dario Verani Axel Reymond Péter Gálicz Lea Boyová