VIDEO Chvíle hrôzy na okruhu Silverstone: Preteky prerušila desivá nehoda hneď v prvej zákrute!

Čínsky pilot Guanyu Čou na VC Veľkej Británie vydesil strašidelnou nehodouČínsky pilot Guanyu Čou na VC Veľkej Británie vydesil strašidelnou nehodou Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

SILVERSTONE - Čínsky jazdec F1 Čou Kuan-jüm z tímu Alfa Romeo mal v úvode Veľkej ceny Veľkej Británie vážnu nehodu, z ktorej však vyviazol bez vážnejších zranení. Už na úvodnej rovinke došlo ku kolízii viacerých monopostov, na ktorú doplatili George Russell, Esteban Ocon, Júki Cunoda, Alex Albon, no najmä Čou Kuan-jüm. Jeho monopost sa po kolízii roztočil vo vzduchu a preletel cez bariéru z pneumatík do blízkosti divákov.

Okamžite po incidente boli preteky prerušené a ani po 45 minútach nedošlo k reštartu. Traťoví komisári viac než 15 minút vyslobodzovali Čoua z monopostu. Následne ho na nosidlách preniesli do sanitky, ktorá ho odviezla do zdravotného strediska. Podľa prvých informácií bol pri vedomí a bez vážnych zranení.

"Povedali nám, že Čou je v poriadku," bola jedna z prvých informácií o incidente, ktorú jeho tímový kolega Valtteri Bottas povedal do vysielačky. Do nemocnice  previezli vrtuľníkom podľa AFP aj Alexa Albona, ktorý sa takisto vyhol vážnejším zraneniam. Do neho vrazil Sebastian Vettel, keď sa snažil vyhnúť kolízii s Čouom.

Sympatické gesto Russella

Sympatickým gestom zaujal domáci Brit George Russell. Jazdec Mercedesu takisto doplatil na kolíziu, no okamžite po nej vyskočil z monopostu a rozbehol sa smerom k Čouovi.

 

Toho od vážnejších následkov zachránil aj systém halo, resp. "svätožiara", ktorá chráni priestor nad jazdcovou hlavou. Russell situáciu pomenoval ako "jednu z najdesivejších nehôd, aké kedy videl". Brit mal ambíciu pokračovať v pretekoch. Jeho Mercedes však museli naložiť na nákladné auto a odniesť do boxovej uličky, takže FIA mu podľa pravidel nedovolila pokračovať. Tým sa skončila Russellova séria s umiestneniami v prvej päťke, ktorá trvala v doterajšom priebehu sezóny.

Čínsky pilot Guanyu Čou Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

Krátko po kolízii vybehlo na trať niekoľko divákov, ktorí boli podľa F1 okamžite odvedení k miestnym úradom a polícii. Tá pred pretekmi varovala, že má informácie o plánovanom vstupe protestujúcich ľudí, no bližšie ich nešpecifikovala.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12
Viac o téme: Veľká cena Veľkej Británie F1 Alfa Romeo Alex Albon Čou Kuan-jüm Sebastian Ocon
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy