HK Poprad zalovil u konkurenta: Nádejný obranca, ktorý má potenciál aj na reprezentáciu!

Aurel Nauš (HC Grotto Prešov) a dole Jakub Meliško (HKM Zvolen) počas bitkyAurel Nauš (HC Grotto Prešov) a dole Jakub Meliško (HKM Zvolen) počas bitky Zdroj: TASR/Milan Kapusta

POPRAD - Do kádra hokejistov HK Poprad pribudol 26-ročný slovenský obranca Jakub Meliško. Informoval o tom oficiálny web extraligového klubu.

"Je to nádejný obranca, ktorý má potenciál aj na reprezentáciu," povedal riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi pre klubovú stránku.

Meliško odohral uplynulé tri sezóny v drese HKM Zvolen, s ktorým získal v roku 2021 majstrovský titul. V ročníku 2021/2022 mal v 50 zápasoch bilanciu 3 góly, 10 asistencií, 8 trestných minút a 20 plusových bodov. "Po sezóne som s agentom riešil nové pôsobisko. Po krátkom čase sa ozval Poprad a s klubom sme sa veľmi rýchlo dohodli. Verím, že sa zíde kvalitná partia, ktorá sa pokúsi vyhrať posledný zápas v sezóne. Ja chcem hrať čo najviac a najlepšie, pomáhať vzadu aj vpredu," poznamenal Meliško.

Ten je po Oldrichovi Kotvanovi druhý obranca, ktorý po uplynulej sezóne zamieril zo Zvolena do Popradu. "Má veľkú motiváciu a chuť. Verím, že nám má čo odovzdať. Vie hrať do tela, má výbornú rozohrávku, vie hrať s pukom. Teším sa na jeho príchod a verím, že bude patriť medzi naše stálice," poznamenal Jurinyi.

Viac o téme: HK Poprad HKM Zvolen Jakub Meliško Ľudovít Jurinyi
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy