Zábava na Ibize prekročila všetky medze: Vicemajster sveta šoféroval opitý a havaroval!

Taliansky motocyklista Francesco BagnaiaTaliansky motocyklista Francesco Bagnaia Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

IBIZA - Taliansky motocyklista Francesco Bagnaia sa ospravedlnil za jazdu pod vplyvom alkoholu. Úradujúci vicemajster MotoGP v utorok nad ránom pri dovolenke na Ibize v opitom stave havaroval s osobným vozidlom.

"Je mi ľúto, čo sa stalo. Som v podstate abstinent a toto bola nebezpečná ľahkovážnosť, ktorá sa nemala stať," napísal na sociálnej sieti Instagram Bagnaia, ktorý na Baleárskom súostroví trávi letnú prestávku v majstrovstvách sveta.

Opitý za volant už nikdy nesadnem

Dvadsaťpäťročný Bagnaia havaroval po tom, čo o tretej hodine ráno odišiel z diskotéky. "Prišiel som na kruhový objazd a skončil som s prednými kolesami v priekope. Bol som tam len ja, žiadne iné auto alebo ľudia," dodal.

"Pri policajnej kontrole mi potom namerali vyššiu hladinu alkoholu v krvi, ako povoľujú španielske zákony. Ospravedlňujem sa a ubezpečujem vás, že som sa poučil. Za volant pod vplyvom už nikdy nesadnem," povedal Bagnaia.

Hrozí mu väzenie?

V prípade dokázania viny môžu talianskeho pretekára odsúdiť k výkonu verejnoprospešných prác, môžu mu uložiť pokutu a zákaz šoférovania na jeden až štyri roky. Policajný zdroj vylúčil možnosť, že by sa Bagnaia dostal do väzenia.

V priebežnom poradí prebiehajúcej sezóny MotoGP mu po 11 z 20 pretekov a troch víťazstvách patrí štvrté miesto. Majstrovstvá sveta budú po letnej pauze pokračovať 7. augusta Veľkou cenou Británie.

Viac o téme: MotoGP Francesco Bagnaia
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/The VR 46; Instagram/pecco63
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy