Majstrovské ambície má aj s Popradom: Kamzíkov posilnil čerstvý víťaz ligy

Na snímke v popredí Andrew Yogan (Slovan) a v pozadí Willie Raskob (Nitra)Na snímke v popredí Andrew Yogan (Slovan) a v pozadí Willie Raskob (Nitra) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

POPRAD - Americký hokejový útočník Andrew Yogan sa stal hráčom HK Poprad. Do tímu "kamzíkov" prišiel po sezóne, v ktorej získal so Slovanom Bratislava extraligový titul. Popradský klub informoval o novej akvizícii na oficiálnej stránke.

Yogan odohral v extraligovej sezóne 2021/2022 celkovo 65 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 27 gólov a 35 asistencií. "Poprad sa hneď po sezóne ozval môjmu agentovi a prejavil veľký záujem o moje služby. O príchode do klubu som sa rozprával s viacerými bývalými hráčmi, ktorí v Poprade pôsobili a každý z nich mi o klube povedal len to najlepšie,“ povedal 30-ročný útočník, ktorý má majstrovské ambície aj v novom pôsobisku. "Môj cieľ je zabojovať o titul. V tejto fáze kariéry už rozmýšľam len nad víťazstvami. S tým prichádzam aj do Popradu," netajil. Podľa trénera "kamzíkov" Martina Hrnčára by mal Yogan patriť medzi kľúčových hráčov. "V minulej sezóne potvrdil vysokú výkonnosť a kvalitu a my potrebujeme presne takého silového útočníka, ktorý sa vie presadiť, má dobrú strelu a vie zlepšiť aj efektivitu v presilovej hre. Mal by patriť k našim kľúčovým hráčom a verím, že zapadne do mužstva. Jeho podpis nám dá variáciu, aby sme sa gólovo nespoliehali iba na jednu formáciu, ale po správnom rozložení, môžu byť produktívne až tri útoky," poznamenal Hrnčár.

Viac o téme: HK Poprad Andrew Yogan
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy