Ruský funkcionár si neodpustil provokačný odkaz: Výborne Rybakinová, vyhrali sme Wimbledon!

Jelena Rybakinová s trofejou za víťazstvo vo WimbledoneJelena Rybakinová s trofejou za víťazstvo vo Wimbledone Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Prezident Ruskej tenisovej federácie (RTF) Šamil Tarpiščev vyhlásil, že sobotný triumf Jeleny Rybakinovej vo finále Wimbledonu je víťazstvom Ruska. Kazaška si poradila v sobotnom finále s Tunisankou Ons Jabeurovou v troch setoch 3:6, 6:2, 6:2 a získala tak prvý grandslamový titul v kariére.

"Je to veľmi pekné! Výborne Rybakinová! Vyhrali sme Wimbledon," citovala Tarpiščevovo vyjadrenie pre Ria Novosti agentúra AFP. Prezident RTF označil 23-ročnú tenistku za ruský produkt ešte po semifinálovom zápase, keď zdolala Rumunku Simonu Halepovú 6:3, 6:3.

Rybakinová sa narodila v Moskve, no od roku 2018 hrá pod vlajkou Kazachstanu. Ten podľa nej ponúka lepšiu finančnú a tréningovú podporu, pričom nie je jediná hráčka, ktorá v predchádzajúcich rokoch podnikla takýto krok. Práve vďaka tomu mohla štartovať na tohtoročnom Wimbledone, keďže All England Club zakázal účasť ruských a bieloruských tenistov.

Viac o téme: Šamiľ Tarpiščev Jelena Rybakinová