VIDEO Týchto dvoch si zamilujete: Slafkovský s Mešárom bavia celý hokejový svet

Slovenskí hokejisti Filip Mešár a Juraj Slafkovský počas rozhovoru Slovenskí hokejisti Filip Mešár a Juraj Slafkovský počas rozhovoru Zdroj: repro foto Twitch/CanadiensMTL

MONTREAL - Od úvodného draftu do NHL neuplynul ani týždeň a slovenskí mladíci Filip Mešár a Juraj Slafkovský už bavia celý Montreal a získavajú si srdcia fanúšikov tohto hokejového mesta. Počas náročných tréningov v predsezónnom kempe si našli čas aj na krátky rozhovor, v ktorom o sebe prezradili niekoľko zaujímavých informácií.

Obaja hráči mali od začiatku rozhovoru dobrú náladu a vzájomne sa doťahovali, čo bavilo nielen sledujúcich na platforme Twitch, ale aj samotného moderátora Marca Dumonta. "Nevyzerám ako veľký chlap, ale zjem toho dosť," povedal v úvode o sebe Mešár, na čo mu vzápetí okamžite kontroval Slafkovský: "Ale ja zjem viac." 

Mladíci spod Tatier trávia v Kanade prvý týždeň po drafte a stihli si už poobzerať aj samotné mesto Montreal. "Je to veľké mesto, veľa vysokých domov, ale užívam si to tu," povedal v rozhovore Mešár. "On je prvykrát v živote vo veľkom meste," pokračoval v doťahovaní Slafkovský. 

Na rad prišla aj otázka, či už hráči ochutnali kanadský javorový sirup. Obaja povedali, že áno, na čo jednotka draftu reagovala: "A potom sa z toho Filip pozvracal, takže ho to budem musieť naučiť."

 

Šiltovka Toronta? Chcel som ju predať

Od fanúšikov samozrejme prišla otázka aj na šiltovku Toronta Maple Leafs, ktorú mal Slafkovský na sebe v jednom z rozhovorov pred niekoľkými rokmi. Práve tento "chybný" krok mu vyčítali priaznivci Canadiens okamžite po draftovaní z prvého miesta. 

Juraj Slafkovský v šiltovke Galéria fotiek (3) Zdroj: reprofoto RTVS

"Takže šiltovka je už preč, spálil si ju?" začal s nepríjmenou témou moderátor. "Áno, už ju nemám. Snažil som sa ju predať, ale nik ju odo mňa nechcel kúpiť," priznal Slafkovský. 

Bol vždy o hlavu vyšší

Počas rozhovoru bolo vidieť aj veľký výškový rozdiel medzi oboma slovenskými hráčmi. Kým Mešár meria iba 177 centimetrov, Slafkovský atakuje takmer dvojmetrovú hranicu. "Keď bol malý chlapec, bol vždy o hlavu vyšší od všetkých," opisoval Mešár. "Skrátka ako dinosaurus. Odtiaľ má tu prezývku."

Spoločná dovolenka v Turecku

Prvým kolom vstupného výberu do NHL okrem Mešára a Slafkovského prešiel aj Šimon Nemec, ktorý sa stal dokonca dvojkou draftu. Trojica spolu hokejovo vyrastala už od malička a spoločne sa stretávali na mládežníckych hokejových zrazoch. To značí aj ich dobrý vzťah, ktorý doteraz spoločne utužujú.

Pred draftom do NHL si zašli spoločne aj na dovolenku do Turecka. Slafkovský nemohol v rozhovore opomenúť ani tento fakt: "Zobral som ich tam, aby aj niečo videli, pretože nikdy neboli inde ako na Slovensku."

Viac o téme: Montreal Canadiens Juraj Slafkovský Filip Mešár
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Twitch/CanadiensMTL, Twitter/Canadiens Montréal, Facebook/Tomáš Zagiba RTVS,
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy