Tatran sa predstaví v skupine Európskej ligy: Je to obrovský úspech pre Slovensko

Mužstvo Tatranu Prešov oslavuje zisk titulu majstrov SRMužstvo Tatranu Prešov oslavuje zisk titulu majstrov SR Zdroj: TASR/Milan Kapusta

PREŠOV - Slovenský hádzanársky majster Tatran Prešov sa aj v nasledujúcej sezóne predstaví v skupinovej fáze Európskej ligy mužov (EL). Európska hádzanárska federácia (EHF) v utorok 12. júla potvrdila nasadenie 17-násobného slovenského šampióna priamo do skupiny druhej najprestížnejšej európskej súťaže.

Prešov sa tak vyhne náročným súbojom v kvalifikácii. "Veľmi nás teší, že Tatran Prešov je priamo nasadený v Európskej lige a môžeme sa pripojiť k tímom ako Füchse Berlín, či Benfica Lisabon. Už len to, že také kluby ako Flensburg-Handewitt, či Montpellier musia hrať kvalifikáciu, svedčí o tom, že je to obrovský úspech pre slovenského zástupcu. Kvalifikácia a celkovo kľúč, ktorým sa je potrebné dostať do druhej najvyššej európskej súťaže, sú nesmierne ťažké. Budeme plní očakávaní, koho nám žreb po kvalifikácii určí za súperov,“ povedal pre klubovú stránku generálny manažér Prešova Stanislav Pupík.

V skupinovej fáze sa predstaví 24 tímov. Úvodné zápasy v štyroch skupinách sa odohrajú 25. októbra. Skupinová fáza vyvrcholí 28. februára 2023. Štyri najlepšie tímy z každej skupiny sa prebojujú so vyraďovacej časti, ktorá odštartuje 21. marca.

Prešovčanov v lete čaká aj dokončenie SEHA ligy. Súťažný ročník 2021/22 bude pokračovať štvrťfinálovými zápasmi, ktoré sa odohrajú v termíne od 8. do 25. augusta. Žreb za súpera Tatranu Prešov určil štvrtý tím uplynulej sezóny Ligy majstrov Telekom Veszprém. Štyria postupujúci z týchto súbojov si od 2. do 4. septembra zahrajú v chorvátskom Zadare na Final four.

Viac o téme: Európska liga Tatran Prešov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy