Ruský biatlon v slzách: Viacnásobný juniorský majster sveta tragicky zahynul pri havárii vrtuľníka

Igor Malinovský tragicky zahynul pri havárii vrtuľníka na KamčatkeIgor Malinovský tragicky zahynul pri havárii vrtuľníka na Kamčatke Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Pri havárii vrtuľníka na ruskom polostrove Kamčatka zahynuli traja ľudia vrátane viacnásobného juniorského majstra sveta v biatlone Igora Malinovského. V nedeľu o tom informovala tlačová agentúra DPA. Zhorený vrak stroja našli v nedeľu neďaleko sopky Uzon, uviedli úrady.

Zhorený vrak stroja našli v nedeľu neďaleko sopky Uzon, uviedli úrady. Vo vrtuľníku sa viezol aj Malinovskij. Mesto na Kamčatke, kde dvadsaťpäťročný ruský športovec býval, potvrdilo jeho smrť. Malinovskij získal na juniorských MS šesť zlatých medailí, trikrát sa tešil aj v Osrblí v roku 2017.

Zmiznutie vrtuľníka nahlásili v sobotu. Podľa správ miestnych médií záchranári najprv predpokladali, že pilot mohol urobiť prestávku v lete z dôvodu nepriaznivého počasia.

Vyhliadkové lety vrtuľníkom patria k najdôležitejším turistickým lákadlám na polostrove na ruskom Ďalekom východe. Kamčatka je obľúbenou destináciou pre mnohých milovníkov prírody, pretože sa tam nachádzajú sopky, gejzíry a termálne pramene.

Občas v tejto oblasti dochádza k smrteľným nehodám vrtuľníkov, aj preto, že tam nastávajú prudké zmeny počasia.

Viac o téme: Rusko Igor Malinovský Kamčatka
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy