Zdravotné problémy mu nedovolia pokračovať: Dvojnásobný olympijský šampión ukončil kariéru

Juzuru Hanju so zlatou olympijskou medailou v SočiJuzuru Hanju so zlatou olympijskou medailou v Soči Zdroj: SITA/AP/David J. Phillip, File

TOKIO - Dvojnásobný olympijský víťaz v krasokorčuľovaní Japonec Juzuru Hanju ukončil vo veku 27 rokov kariéru. Oznámil to na tlačovej konferencii v Tokiu, na ktorej prvýkrát verejne vystúpil od ZOH 2022 v Pekingu.

"Rozhodol som sa odísť od profesionálneho krasokorčuľovania. Vôbec nie som smutný, smútok nie je to, čo cítim. Chcem pokračovať ďalej v práci. Už sa však neobmedzujem na súťaženie. Myslím si, že teraz môžem priniesť krasokorčuľovanie na rôzne miesta a rôznymi spôsobmi," povedal.

Rozhodnutie ukončiť kariéru v ňom dozrelo po tom, čo si liečil výron pravého členka, ktorý si zranil na tréningu pred voľným programom na ZOH v Pekingu. "Pre bolesť v členku som nemohol korčuľovať. Vtedy som myslel na všeličo a uvedomil som si, že na krasokorčuliarskom pódiu nemusím byť navždy," poznamenal.

Dvojnásobný olympijský víťaz Juzuru Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue, File

Hanju získal zlato na ZOH 2014 a 2018, okrem toho má na konte aj dva tituly majstra sveta. Na vrcholných podujatiach získal aj viacero strieborných a bronzových medailí.

Viac o téme: Juzuru Hanju
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy