VIDEO Peter Sagan po 16. etape pomenoval najväčšieho nepriateľa: Nič moc, sa mi to dnes nepáčilo

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

FOIX - Kanadský cyklista Hugo Houle triumfoval v utorňajšej 16. etape 109. ročníka Tour de France a dosiahol najväčší úspech v kariére. Jazdec stajne Izrael-Premier Tech sa presadil po úniku a 178,5 km dlhú horskú trasu z Carcassonne do Foix zvládol za 4:23:47 h.

Jeho triumf ešte umocnil tretím miestom krajan a tímový kolega Michael Woods, druhý finišoval domáci Valentin Madouas (Groupama-FDJ). Žltý dres si udržal Dán Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma). Slovák Peter Sagan (TotalEnergies) prišiel do cieľa na 133. mieste s mankom 31:21 min.

Teplo najväčším nepriateľom

"Nič moc, sa mi to dnes moc nepáčilo," začal hodnotenie 16. etapy slovenský Tourminátor a pokračoval: "Teplo bolo, strašne vlhko a tak, no...To teplo bolo asi horšie ako tie stúpania," uzavrel krátke hodnotenie úvodnej pyrenejskej previerky Sagan.

Houle s kariérnym triumfom

Tú prekvapivo ovládol Kanaďan Houle, ktorý sa dočkal kariérneho triumfu: "Nikdy som nevyhral preteky, takže toto je dobré miesto na prvé víťazstvo. Keď som zaútočil, bolo to, aby som pripravil príležitosť pre Michaela Woodsa, no oni ma nechali odísť a Mike urobil medzeru. Potom som išiel na plný plyn a v strmých pasážach stúpania som trpel. No vedel som, že keď prídem na vrchol s náskokom 30 až 40 sekúnd, môžem to dokázať," povedal Houle, ktorý životné víťazstvo venoval pamiatke tragicky zosnulého brata Pierricka. 

V stredu je na programe etapa zo Saint-Gaudens do Peyragudes dlhá 129,7 km, no so štyrmi náročnými stúpaniami vrátane záverečného do cieľa (1. kat., 8,1 km, 7,2%).

Viac o téme: Peter Sagan Hugo Houle
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: RTVS
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Videá