VIDEO Sagan po svojej jubilejnej etape na Tour opäť pobavil: Ktosi mi čosi splietal, ale neviem

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

PEYRAGUDES - Slovinský cyklista Tadej Pogačar z tímu SAE Emirates zvíťazil v stredajšej 17. etape 109. ročníka Tour de France. Nastúpil v úplnom závere prudkého stúpania na Peyragudes a v špurte predstihol držiteľa žltého dresu Jonasa Vingegaarda (Jumbo-Visma), Dánov náskok na čele priebežného poradia skresal o 4 sekundy na 2:18 min. Triumf v bodovacej súťaži si matematicky zaistil Vingegaardov tímový kolega Wout van Aert, Belgičan si na rýchlostnej prémii pripísal 17 bodov a na zisk zeleného dresu mu stačí doraziť do cieľa v Paríži.

Slovák Peter Sagan (TotalEnergies) vo svojej jubilejnej 200. etape na TdF obsadil 137. miesto so stratou 32 minút 39 sekúnd.

"Od prvého kopca sme išli grupeto až sem do konca, takže,..." začal hodnotenie etapy Tourminátor, ktorý si pochvaľoval čas príchodu a odstup od limitu. "Určite to je lepšie, jasné že hej, ale strašne vlhko je, že človek sa strašne potí," dodal k otázke na počasie, ktoré už nebolo také extrémne ako uplynulé dni. 

"Ktosi mi čosi splietal, ale neviem, nejako. Sú ľudia, čo majú viac etáp asi na Tour," reagoval Sagan na fakt, že absolvoval svoju jubilejnú 200. etapu na Tour. Už zajtra naňho čaká ďalšia etapa Tour, ktorá povedie z Lourdes do Hautacam a pre jazdcov bude opäť ďalšou horskou previerkou. 

Viac o téme: Peter Sagan Tadej Pogačar
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: RTVS
  • Zdroj: RTVS, Športky

Súvisiace články

Videá