VIDEO Keď Quintana nemôže, motorka pomôže: Táto chyba môže Kolumbijca vyjsť draho

Kolumbijský cyklista Nairo Quintana počas Tour de FranceKolumbijský cyklista Nairo Quintana počas Tour de France Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

CASTELNAU-MAGNOAC - Kolumbijský cyklista Nairo Quintana dostal na Tour de France desaťsekundovú penalizáciu za to, že sa vo štvrtkovej 18. etape v stúpaní odrazil od motocykla s kameramanom. Pomohol si tým k návratu do skupinky súperov, ktorá sa mu vzďaľovala. Podľa serveru cyclingnews dostal tiež pokutu 200 švajčiarskych frankov a prišiel o desať bodov v rebríčku UCI.

Quintana dokončil poslednú pyrenejskú etapu na 13. mieste so stratou 5:22 minúty na víťazného Dána Jonasa Vingegaarda, ktorý si upevnil celkové vedenie. V priebežnom poradí neudržal tridsaťdvaročný Kolumbijčan štvrtú pozíciu, na ktorú sa posunul Francúz David Gaudu, a klesol na piatu priečku. Po penalizácii na nej má len osemsekundový náskok pred šiestym Juhoafričanom Louisom Meintjesom, s ktorým bude v sobotu na diaľku bojovať v časovke.

Idem skvelé preteky

"Nechal som tam všetko, mal som trochu ťažkosti s dýchaním. Ale nechcem sa na to vyhovárať. Myslím, že ideme skvele. Preteky sú veľmi rýchle," povedal po štvrtkovej etape.

Quintana bol na Tour v rokoch 2013 a 2015 celkovo druhý. Teraz sa usiluje o najlepší výsledok francúzskej stajne Arkéa-Samsic v slávnom závode.

Viac o téme: Tour de France Nairo Quintana
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Alfonso Hernández
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá