Mnohí legionári odtiaľ utekajú: Český hokejista vymení NHL za KHL

Dmitrij Jaškin v tvrdom súboji pri mantineliDmitrij Jaškin v tvrdom súboji pri mantineli Zdroj: SITA/Jussi Nukari/Lehtikuva via AP

PETROHRAD - Český reprezentačný útočník Dmitrij Jaškin sa po sezóne strávenej v NHL vracia do Kontinentálnej hokejovej ligy. Dvadsaťdeväťročný rodák z Omsku podpísal ročnú zmluvu s Petrohradom, ktorý získal jeho práva od Dynama Moskva.

Jaškin v minulom ročníku pôsobil v Arizone, kde chcel oživiť kariéru v NHL po predchádzajúcom dvojročnom pôsobení v Dyname. Za Coyotes ale odohral len v úvode 12 zápasov s bilanciou jednej prihrávky a po novembrovom zranení kolena musel zvyšok sezóny vynechať. V máji sa chcel usilovať o miesto v českej reprezentácii pre majstrovstvá sveta vo Fínsku, od vedenia Arizony ale nedostal súhlas.

Do zámoria sa vlani Jaškin vracal s povesťou hviezdy KHL. V roku 2020 bol ako prvý český hokejista vyhlásený za najužitočnejšieho hráča základnej časti po tom, čo nastrieľal 31 gólov a pripísal si 63 bodov. V sezóne 2020/21 sa potom vďaka 38 gólom stal ako tretí český hráč najlepším strelcom ligy.

Odchovanec pražskej Slavie a syn bývalého vsetínskeho obrancu Alexeja Jaškina pred odchodom do Dynama pôsobil v NHL v rokoch 2013 až 2019, kde odohral viac ako 300 zápasov za St. Louis a Washington. Česko reprezentoval na Svetovom pohári v roku 2016 a majstrovstvách sveta 2018 a 2019.

Po obrancovi Liborovi Šulákovi a útočníkovi Rudolfovi Červenom je Jaškin tretím českým hokejistom, ktorý sa napriek ruskej invázii na Ukrajinu rozhodol vrátiť do KHL, súťaž už väčšina zahraničných hráčov opustila. Šulák má platný kontrakt vo Vladivostoku, kde by mal podľa tlače hrať aj Červený, ktorého príchod ale nebol ešte oficiálne potvrdený. V Chabarovsku je zmluvne viazaný bek Michal Jordán.

Viac o téme: SKA Petrohrad Dmitrij Jaskin
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/SKA Ice Hockey Club
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy