Predstaví sa svetová dvojka na US Open? Zverev nestráca motiváciu a nádej

Nemecký tenista Alexander ZverevNemecký tenista Alexander Zverev Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

BERLÍN - Zranený nemecký tenista Alexander Zverev sa stále nevzdal nádeje na štart na US Open, skôr však počíta s návratom až v polovici septembra v základnej skupine finálového turnaja Davis Cupu. Aktuálne druhý hráč svetového rebríčka si začiatkom júna v semifinále Roland Garros pretrhol väzy v členku a podrobil sa operácii.

"Sascha sa zotavuje dobre a stále dúfa, že by mohol byť pripravený na US Open. Avšak je ešte príliš skoro na to povedať, či tam naozaj bude môcť hrať," napísal Zverevov hovorca v e-maile agentúre Reuters. Záverečný grandslam sezóny sa začne v New Yorku 29. augusta.

Dvadsaťpäťročný Zverev tento týždeň potvrdil účasť na turnaji v Tokiu od 3. októbra. Finalista US Open 2020 a olympijský víťaz by sa ale mohol vrátiť už 13. septembra v jednej zo základných skupín finálového turnaja Davis Cupu, ktorá sa bude hrať v jeho rodnom Hamburgu.

"Septembrový Davis Cup v Hamburgu vyzerá ako realistickejší variant, ale dúfame, že by mohol byť pripravený už skôr. Mohol by tak pred Tokiom odohrať niekoľko turnajov," uviedol hovorca víťaza 19 turnajov ATP.

Viac o téme: US Open Alexander Zverev
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy