Sagan zabojuje o ďalší dúhový dres majstra sveta: Tentokrát v trochu inom športe

Slovenský cyklista Peter SaganSlovenský cyklista Peter Sagan Zdroj: Profimedia

MILÁNO - Slovenský cyklista Peter Sagan doposiaľ ako jediný získal trikrát titul majstra sveta v cestnej cyklistike tri roky po sebe. Okrem toho má v zbierke aj titul z juniorských majstrovtiev sveta v horskej cyklistike, ktorý získal už v roku 2008. Teraz má šancu získať ďalší dúhový dres pre majstra sveta. Tentokrát na horských elektrických bicykloch.

Držiteľ siedmych zelených dresov z najprestížnejších cyklistických pretekov Tour de France sa rozhodol štartovať na Majstrovstvách sveta v horských elektrických bicykloch. Tie sa uskutočnia 26. augusta vo francúzskom rezorte Les Gets. Sagan bude mať tak príležitosť zabojovať už o piaty dúhovaný dres, ktorý dostávajú jazdci po zisku majstrovského titulu v rôznych cyklisrických disciplínach.

Aktuálny držiteľ dúhového dresu v cestnej cyklistike je Julian Alaphillipe, ktorý vyhral šampionát dvakrát po sebe a môže tak ohroziť aj Saganov rekord. Slovák, ako bývalý šampión, nosí na drese už len dúhové rukávy a golier. 

Bude to zábava

„Nepôjde mi o výsledok, bude to predovšetkým zábava. Teším sa na fanúšikov, verím, že ich moja účasť poteší,“ potvrdil Sagan pre taliansky denník Gazzetta dello Sport a dodal, že nápad zúčastniť sa na podujatí prišiel od jeho dodávateľa bicyklov, firmy Specialized. Sagan samozrejme zaujímavú ponuku neodmietol. 

Horská cyklistika je pre slovenského univerzála doplnkovým športom, s ktorým začínal v mladosti. V súčasnosti si však stále nájde k horskému bicyklu cestu a využíva ho najmä počas zimných prestávok alebo v rámci prípravy. 

Tridsaťdvaročný Žilinčan sa momentálne pripravuje v USA a do Európy sa vráti koncom augusta, kde ho okrem spomínaných MS čakajú aj jednodňové preteky v Hamburgu a Bretónsku. 

Viac o téme: Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články