Podbrezová okráda jedného favorita za druhým, Ružomberok sa naďalej herne trápi

Na snímke vpravo hráč Trnavy Bamidele Yusuf a hráč Podbrezovej René Paraj bojujú o loptuNa snímke vpravo hráč Trnavy Bamidele Yusuf a hráč Podbrezovej René Paraj bojujú o loptu Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Nováčik futbalovej Fortuna ligy z Podbrezovej neprehral ani v treťom zápase sezóny, keď v Trnave na pôde Spartaka vydoloval remízu 1:1. Domáci súpera v prvom polčase výkonnostne výrazne prevýšili a v 7. minúte išli do vedenia gólom Bamideleho Yusufa. Ďalšie zásahy z dobrých šancí však Spartak nepridal a po zmene strán pykal, pretože Mosesovi Cobnanovi sa v 84. minúte podarilo vyrovnať.

Fortuna liga – 3. kolo:
FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (1:0)
Góly: 7. Bamidele Yusuf – 84. Cobnan, ŽK: Štetina, Bolaji – Oravec, Godál, rozhodovali: Očenáš – Štofik, Vass, 2680 divákov.

Spartak: Takáč – Koštrna (80. Bolaji), Štetina, Kóša, Mikovič – Savvidis – Daniel (69. Štefánik), Procházka, Bukata (87. Paur), Bamidele Yusuf – Ristovski (69. Boateng). Tréner: Gašparík.

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Godál, Oravec (46. Grešák) – Kováčik, Paraj (74. Bariš), Bakaľa (46. Breznaník), Ďatko – Issa Adekunle (46. Cobnan), Kuzma, Pavúk (80. Šikula). Tréner: R. Skuhravý.

Hlasy po zápase:

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Pre nás to je veľmi krutý výsledok. Ak hráte výborne, ako sme hrali dnes v prvom polčase, musí byť aspoň 2:0 alebo 3:0. Šance na to boli, trochu sme zmenili organizáciu hry, čo sa týka systémovosti, aký máme zaužívaný. Chceli sme hrať stále vysokým pressingom, čo sa nám darilo. Súper v prvom polčase v podstate nevychádzal z polovice ihriska. Dali sme prvý gól, škoda šancí, ktoré boli, keby sme dali ďalšie góly, hralo by sa nám pokojnejšie. Aj v druhom polčase to ešte vyzeralo v poriadku, ale potom je to také typické, že ak súpera necháte žiť, futbal vám to vráti. A Podbrezová vyrovnala. V závere sme dostali darček, po dobrom napádaní Kelvin Boateng išiel sám na brankára, mohol zvrátiť výsledok na našu stranu, no netrafil. Bod je pre nás veľmi málo.“

Na snímke vpravo hráč Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „Dnes nie som hrdý na to, čo sme predviedli v prvom polčase. Malo to nejaké dôvody, ktoré si nechám pre seba. Nechcem tým vôbec dehonestovať výkon Trnavy, ktorá na nás vyletela a len so šťastím sme po polčase prehrávali iba o gól. Na druhej strane, musím povedať, že som takýto zápas očakával. Nevedel som, že to bude v Trnave, ale muselo to prísť. Obvykle sa to stáva na takomto štadióne, s takýmto súperom. Boli sme zakríknutí, nemali sme dobrý pohyb, ponukovú činnosť. Absolútne sme zabudli na princípy, ktoré nás zdobia. To platí hlavne o prvých 60 minútach. Domáci nás nechali žiť, pomohli nám chlapci, ktorí prišli do zápasu ako striedajúci a po hodine hry sme začali využívať priestory, ktoré sme chceli využívať od začiatku. So šťastím sme premenili jednu zo štyroch šancí, ktoré sme mali. Dne sa nedá hovoriť o zaslúženom bode, ale o bode, ktorý ak dobre uchopíme, nám strašne pomôže. Tretie kolo, tretí zápas s výbornými súpermi a máme päť bodov a vieme, že dokážeme hrať lepšie. To sú veci, ktoré sú pre nás strašne dôležité, verím, že nám pomôžu v ďalšej práci, pretože verím, že nás čakajú svetlé zajtrajšky.“

Dunajská Streda vyhrala rozdielom triedy

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili v 3. kole Fortuna ligy nad FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:0. So ziskom siedmich bodov sa dostali na čelo tabuľky pred Slovan Bratislava. Úradujúci majster stráca na lídra bod.

DAC išiel do vedenia už v 9. minúte vďaka Dominikovi Veselovskému, ktorý z 18 metrov parádne trafil do siete. V 74. minúte domáci poistili náskok, keď sa exportnou strelou z 23 metrov blysol Nikola Krstović. V 80. minúte z priameho kopu spečatil triumf DAC Zsolt Kalmár, ktorý sa tento týždeň vrátil na trávniky po 15-mesačnej prestávke zavinenej zranením.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (1:0)
Góly: 9. Veselovský, 74. Krstović, 80. Kalmár Žlté karty:71. Krstović, 85. Moumou, 90. Kalmár- 33. Pintér, 38. Niarchos, 79. Múdry. Rozhodovali: Glova – Bednár, Kmec, 4243 divákov

DAC 1904: Veszelinov - Blackman, Risvanis, Brunetti, Ciganiks– Káčer (77. Nebyla), Dimun, Veselovský (78. Ramadan)– Balogh (69. Nicolaescu), Krstović (78. Moumou), Szánthó (59. Kalmár)

ViOn: Lukáč - Almeida, Bednár, Pintér, Šuvalija–Pintér(46. Kyziridis)- Mondek, Múdry, Sloboda (60. Brenkus), Balan, Pinte (46. Duga)–Niarchos (70. Vestencký)

Adrián Guľa, tréner DAC Dunajská Streda: "Ďakujeme za gratulácie. Bol to solídny výkon nášho mužstva, gratulujem chlapcom a ďakujem fanúšikom za podporu. Mali sme dobrý vstup do zápasu, ale začali sme hrať komplikovane do bloku. V druhom polčase aj tým, že do hry prišiel Kalmár, zápas sme kontrolovali. Teším sa z gólov Kalmára, aj Krstovića, a samozrejme Veselovského. Gratulujem mužstvu, je to dôležité víťazstvo."

Ján Kocian, tréner ViOn-u Zlaté Moravce: "Gratulujem Dunajskej Strede k víťazstvu a želám im všetko dobré do stredajšieho zápasu. Vidno, že im futbal chutí. Chceli sme zmeniť organizáciu hry, silu súpera sme analyzovali. Ale keď dostanete rýchly gól, plány trochu narušia. V polčase sme museli prestriedať. Pintér mal žltú kartu a nechceli sme ísť do podčíslenia. Keď sme sa dostali trošku dopredu, dostali sme druhý gól a zápas už len dohrával. Pre Dunajskú Stredu je výhoda a pre nás je nevýhoda, že majú rozdielových hráčov, takých my nemáme. Gratulujem DAC a držím palce v Konferenčnej lige."

V Liptovskom Mikuláši bezgólová remíza

Futbalisti MŠK Tatran Liptovský Mikuláš remizovali v 3. kole Fortuna ligy v NTC v Poprade s MŠK Ružomberok 0:0. Liptáci stále čakajú na prvé víťazstvo v sezóne, v tabuľke sú s dvoma bodmi na 10. priečke. Ružomberok je s piatimi bodmi štvrtý.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Ružomberok 0:0
Rozhodoval: Ziemba, ŽK: Káčerík, Bielák, Václavík, Staš – Fabiš, Mojžiš, Regáli, 896 divákov

Liptovský Mikuláš: Sváček – Popović, Bielák, Bedecs, Nečas – Gerát, Václavik, Staš – Laura (90+2. Diviš), Jendrišek (80. Voško), Káčerík (83. Ďungel)

Ružomberok: Frühwald – Fabiš (46. Luterán), Maslo, Mrva, Madleňák (71. Halabrín) – Lichý, Mojžiš – Morong, Tučný (77. Macejko), Regáli (46. Gerec) – Kelemen