Legendárny Hašek naložil hviezdnemu Ovečkinovi: Veľká zodpovednosť za desaťtisíce mŕtvych!

Alexander Ovečkin a Dominik HašekAlexander Ovečkin a Dominik Hašek Zdroj: TASR/Martin Baumann, Profimedia - koláž Športky

PRAHA - Legendárny český gólman Dominik Hašek, ktorého bohatá hokejová kariéra trvala viac ako 30 rokov, si v rozhovore pre ruské médiá absolútne nedával servítku pred ústa. Na pranier si česká legenda zobrala aj hviezdneho ruského útočníka NHL Alexandra Ovečkina, ktorému poriadne naložil.

Podobne ako mnohí ďalší aj Hašek od začiatku invázie Ruska na Ukrajine ostro kritizuje pôsobenie zahraničných hokejistov v KHL. V rozhovore s redaktorom Antonom Anisimovom pre ruskú televíziu Match TV nešetril kritikou.

Prestup Jaškina do KHL

"Ja som v podstate ani nekritizoval nášho občana Dmitrija Jaškina za prestup, aj keď ma jeho rozhodnutie mrzelo. On neporušuje súčasné zákony našej krajiny. Ja som skôr apeloval na českú vládu a poslancov, aby po piatich mesiacoch od napadnutia Ukrajiny konečne prišli so zákonom, ktorý zakazuje občanom Česka pracovať v krajine nepriateľa, ktorý napadol nášho spojenca. Zabíjajú tam desaťtisíce ľudí a vyhrážajú sa jadrovou bombou," napísal kriticky k príchodu rodáka z Omsku s českým občianstvom do Petrohradu, ktorý pôsobí v ruskej KHL.

Český hokejista Dmitrij Jaškin Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Ulf Palm

Legendárny "Dominátor" dokonca navrhuje väzenie pre všetkých, ktorí tento zákon porušia: "Ak by to bolo iba na mne, tak by to bolo niekde medzi 2-20 rokov. Je to vec diskusie zodpovedných ľudí, ktorí zákony navrhujú aj schvaľujú. Každopádne ide o zákon, ktorý zachráni veľa životov našich spojencov a zrejme aj našich spoluobčanov."

Podpora Putina od Ovečkina

Diskutovanou témou je aj podpora Putina jednou z najväčších hviezd NHL Alexandrom Ovečkinom, ktorý napriek napätej situácii svoje sympatie k ruskému prezidentovi vôbec neskrýva.

"Alex podporoval vášho prezidenta Putina vo voľbách po anexii Krymu. Teda potom, čo vaša armáda napadla a obsadila územie suverénnej demokratickej Ukrajiny. Alex ho v podstate podporuje doteraz, keďže má jeho fotografiu naďalej na titulnej stránke svojho facebookového profilu. V jeho prípade to nie je malá, ale veľká zodpovednosť za desaťtisíce mŕtvych na ukrajinskej aj ruskej strane," uviedol bez servítky Hašek na adresu hviezdneho útočníka Zbornej.

Ruský hokejista Alexander Ovečkin Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

K vylúčeniu ruských športovcov zo súťaží má rovnako zásadný postoj: "Mrzí ma, že s nami nemôžu súťažiť. Súťaže by mali väčšiu úroveň a určite by sme vzájomne predvádzali ešte lepšie výkony. Nemôžeme ale medzi sebou súťažiť a akceptovať športovcov, ktorých armáda denne zabíja stovky až tisícky ľudí vrátane detí na území suverénnej demokratickej krajiny."

Uverejnenia sa dočkal po dvoch dňoch

Hašek sa oprávnene obával, že ruská televízia vzhľadom na citlivosť témy jeho tvrdé odpovede nemusí zverejniť, ale po dvoch dňoch sa konečne dočkal. 

"Toto je už doplnená verzia pôvodného článku o celý ruský text. Čakali sme 2 dni… Ruský doslovný preklad, tak ako ho dostali v RF, je v 2. polovici (pod pôvodným českým). Budem rád, keď ho budete zdieľať s čo možno najviac rusky hovoriacimi ľuďmi, médiami ap. Vďaka," uviedla dnes už 57-ročná česká hokejová legenda na sociálnej sieti. 

Celý rozhovor s Hašekom zverejnil ešte pred vypublikovaním v ruskej televízii český portál Isport.cz.

Viac o téme: Alexander Ovečkin Dominik Hašek Rusko Dmitrij Jaskin
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Dominik Hasek
  • Zdroj: Športky, Isport.cz

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy