Svedomitý tréning a krásny odkaz: Mikaela Shiffrinová sa pripravuje na novú sezónu

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa teší na pódiu z víťazstva vo finálovom zjazde Svetového pohára vo francúzskom dejisku Courchevel/MeribelAmerická lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa teší na pódiu z víťazstva vo finálovom zjazde Svetového pohára vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

BRATISLAVA - Kolotoč Svetového pohára v alpskom lyžovaní sa naplno roztočí až v sobotu 22. októbra tradičným obrovským slalomom v Söldene, ale lyžiarky sa už svedomito pripravujú na novú sezónu. Výnimkou nie je ani americká hviezda Mikaela Shiffrinová.

Partnerka nórskej hviezdy Aleksandera Aamodta Kildeho sa často prezentuje na sociálnej sieti videami z tréningov a inak tomu nie je ani počas aktuálneho leta. Nie je prekvapením, že najväčšia rivalka Petry Vlhovej si dáva poriadne do tela.

"Po tom, čo ste strávili toľko času potením v telocvični, je to celkom skvelý pocit byť späť na tréningu na snehu. Dobrá pripomienka toho, prečo to robíme – z lásky k pocitu, ktorý okrem lyžovania nikde inde na svete nezažijete," napísala víťazka 74 pretekov SP.

Rodáčka z Vailu zakončila predošlú sezónu ako najlepšia lyžiarka celkového hodnotenia Svetového pohára a získala už štvrtý veľký krištáľový glóbus v kariére, čím vyrovnala svoju krajanku Lindsey Vonnovú. V konečnom účtovaní mala o 184 bodov viac ako Vlhová. 

Z olympisjkého svahu v Čínskom národnom centre zjazdového lyžovania v Jen-čchingu si však neodniesla žiadnu medailu, pričom hneď tri disciplíny ani nedokončila. Nezvládla slalom, obrovský slalom aj alpskú kombináciu a na záver jej tesne ušla medaila v tímovej súťaži.

Vrcholom sezóny 2022/2023 budú februárové Majstrovstvá sveta vo francúzskych strediskách Courchevel a Méribel. Tak ako po minulé roky, aj v blížiacej sa sezóne by slovensko-americké súboje mali byť ozdobou zasnežených svahov. 

"Naplno zarezávam. Je to na skvelej ceste," uviedla zrejme najlepšia slalomárka všetkých čias.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Mikaela Shiffrin; Facebook/Mikaela Shiffrin
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy