VIDEO Reklama na tenis v kulisách antického kolosea: Legends Team Cup vyhral tím Ivana Lendla

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

PULA - Prvý diel novovzniknutej tenisovej súťaže Legends Team Cup – ATP Champions vyhral v chorvátskej Pule výber kapitána Ivana Lendla.

Tím osemnásobného grandslamového šampióna, v ktorého farbách hral aj Čech Radek Štěpánek, porazil v kulisách antického kolosea celok wimbledonského šampióna Pata Casha 12:6. Druhý český zástupca Tomáš Berdych vo výbere porazených kvôli poranenému ramenu nenastúpil.

 

 

Novovzniknutá súťaž sa hrala v Pule podobným systémom ako Laver Cup: v prvom hracom dni dostali víťazi bod, v druhom dva a v treťom tri. Lendlov výber pred záverečným dňom turnaja viedol 6:3 ak premiérovému triumfu ho potom nasmeroval David Ferrer, ktorý porazil Marcosa Baghdatisa 8:3.

V následnej štvorhre potom celkové víťazstvo spečatili Štěpánek s Lleytonom Hewittom. Česko-austrálsky pár zdolal Baghdatisa a Tommyho Robreda 8:7 vďaka víťazstvu v skrátenej hre (10:7). Celkovú porážku miernil v závere Robredo, ktorý zdolal Tommyho Haasa.

 

 

Po Pule sa bude turnaj hrať od 9. do 12. novembra v Dubaji. Celková výška odmien v tomto roku predstavuje jeden milión eur. Do Legends Team Cupu sa môžu dostať iba hráči starší ako 33 rokov, ktorí boli v prvej dvadsiatke rebríčka ATP.

Viac o téme: Ivan Lendl David Ferrer Tommy Haas Tommy Robredo Legends Team Cup – ATP Champions
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Tennis TV
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy