Tréneri ho dopísali až na poslednú chvíľu: Schranz hrdinom Slavie! Trpišovský nešetril slovami chvály

Ivan Schranz a jeho gólové oslavyIvan Schranz a jeho gólové oslavy Zdroj: Profimedia

PRAHA - Univerzál Ivan Schranz pôvodne nefiguroval na súpiske slavistických futbalistov pre 3. predkolo Európskej konferenčnej ligy s Panathinaikosom Atény a tréneri ho dopísali až na poslednú chvíľu deň pred úvodným domácim zápasom.

Dvadsaťosemročný slovenský reprezentant nakoniec naskočil rovno do základnej zostavy a víťazným gólom nasmeroval Pražanov k výhre 2:0. Kouč Jindřich Trpišovský si ťah pochvaľoval a sčasti zo žartu uviedol, že sa snažil zmiasť súpera.

"Nijak zvlášť som to neprežíval. Každý vie, že v Slavii je obrovská konkurencia, na každý post je strašne veľa hráčov. Tréneri musia niekedy urobiť ťažké rozhodnutie. Nakoniec to vyšlo tak, že som tam bol dopísaný a nastúpil v základnej zostave. Som za to vďačný. Som rád, že to vyšlo aj takto gólovo a mohol som pomôcť mužstvu," povedal na tlačovej konferencii Schranz.

Chceli sme ich zmiasť

Skóre zápasu v Edene otvoril v druhej minúte nastavenie úvodného polčasu na druhý pokus po veľkom závare vo vápne. "Už predtým mal Linžu (Ondřej Lingr) obrovskú šancu. Už prvú hlavičku som mohol premeniť, mohol som zakončiť dôraznejšie. Našťastie sa to odrazilo zase ku mne, to už potom bola trochu ľahšia pozícia a podarilo sa mi to trafiť," pochvaľoval si Schranz.

Na súpiske na poslednú chvíľu nahradil beka Davida Juráska. Kluby môžu v pohároch najneskôr 24 hodín pred úvodným duelom dvojzápasu urobiť dve zmeny. "Ivan už od víkendu vedel, že ho na súpisku dopíšeme. Sme radi aj za jeho výkon, po striedaní Doudery bol skvelý aj na beku. Pracoval skvele, dal gól. Sme radi, že z pozície takto mimo súpisku šiel do základnej zostavy a rozhodol alebo udal smer zápasu," povedal Trpišovský.

Ivan Schranz a jeho Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Schranzovo umiestnenie na súpisku do poslednej chvíle tajil aj kvôli súperovi. "Chceli sme ich zmiasť, aby sa naň nepripravovali," dodal s úsmevom.

Univerzálny futbalista

Schranz ťaží z toho, že je veľmi univerzálny. V útoku môže nastúpiť na akejkoľvek pozícii a dnes dohrával na pravom beku. "Nie je to ľahké sa vždy preorientovať. Celú prípravu som strávil v obrane a dnes som hral na krídle. Ale je mi to vlastné, som na to zvyknutý a nie je to pre mňa problém," poznamenal.

"Vždy ma to viac ťahalo do útoku, odjakživa som bol útočník a priestor si viem nájsť. Asi mám aj iné vlastnosti, ktoré tréneri odo mňa potrebujú. Takže keď ma potrebujú na takej alebo inej pozícii, som za to rád. Mám radosť, že môžem hrať," doplnil.

Schranz verí, že Slavia za týždeň v odvete v Grécku potvrdí postup. "Sme radi, že sa nám podarilo zvíťaziť. Dôležité je tiež to, že sme neinkasovali. Myslím, že máme prvý polčas dobre rozohraný. Musíme rovnako pristúpiť aj k odvete, podať minimálne taký dobrý výkon a zvládnuť to aj tam," uviedol Schranz.

Viac o téme: UEFA SK Slavia Praha Ivan Schranz Európska konferenčná liga
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy