VIDEO Na cieľovej páske rozhodovali milimetre: Boli to najlepšie preteky, aké som kedy bežal

Letsile Tebogo a Blessing Akawasi Afrifah prichádzajú do cieľa na 200 m Letsile Tebogo a Blessing Akawasi Afrifah prichádzajú do cieľa na 200 m Zdroj: Profimedia

CALI - Botswanský šprintér Letsile Tebogo na juniorských majstrovstvách sveta v Cali nepridal k titulu zo stovky zlato z dvojnásobnej trate. Vo štvrtkovom finále ho nečakane predčil Blessing Akawasi Afrifah z Izraela. Obaja finišovali v zhodný čas 19,96 sekundy, Afrifah bol podľa cieľovej fotografie rýchlejší o šesť tisícin.

Devätnásťročný Tebogo na stovke zvíťazil časom 9,91, aj s vypusteným záverom zlepšil svetový rekord. Zato o rok mladší Afrifah prišiel do Kolumbie s osobným rekordom 20,55, ktorý v úvodných kolách dvojstovky postupne vylepšil na 20,17.

Rekordné časy

Obaja sa po finále zaradili na tretie miesto historických juniorských tabuliek. Rýchlejšie bežali len fenomenálny Jamajčan Usain Bolt spred osemnástich rokov (19,93) a tento rok v apríli Američan Erriyon Knighton (19,49).

Víťazný Afrifah si pritom v cieli najprv myslel, že má striebro. "Povedal som si, okej, som druhý, ale som druhý za Tebogom, to je predsa super! Až potom som zistil, že som vyhral, to je neuveriteľné," citoval ho web Svetovej atletiky. A príliš sklamane nevyzeral ani favorit Tebogo. "To boli najlepšie preteky, aký som kedy bežal," vyhlásil.

Viac o téme: Letsile Tebogo Blessing Akawasi Afrifah
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/World Athletics
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy