Olympijská víťazka kritizuje MOV: Tieto krajiny by nemali organizovať žiadne podujatia

Nemecká skokanka do diaľky Malaika Mihambová obhájila titul majsterky svetaNemecká skokanka do diaľky Malaika Mihambová obhájila titul majsterky sveta Zdroj: SITA/AP/David J. Phillip

MANNHEIM - Olympijská víťazka v skoku do diaľky Malaika Mihambová z Nemecka kritizovala systém udeľovania medzinárodných majstrovstiev a olympijských hier krajinám, ktoré porušujú ľudské práva a princípy rovnosti.

"Tie sú pre mňa dôležité a keď sa súťaže udeľujú krajinám, v ktorých sa ignorujú práve tieto hodnoty a práva, podľa môjho názoru to vždy znamená podporu týchto autokratických systémov," citovala ju agentúra dpa. Dvojnásobná majsterka sveta (2019, 2022) verí, že v budúcnosti bude viac prihliadať na ľudské práva aj Medzinárodný olympijský výbor (MOV): "Pokiaľ pre tieto krajiny nebudú žiadne viditeľné dôsledky, nič sa nezmení."

Dvadsaťosemročná atlétka si však uvedomuje, že pre športovcov je ťažké bojkotovať vrcholové podujatia v takýchto krajinách. "Život športovca je veľmi krátky a každý šampionát, na ktorom sa nezúčastníte, je šampionát, ktorý prehráte," uviedla.

Viac o téme: Malaika Mihambová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy