Majster Talianska sa posúva do elitnej smotánky: Podpísal zmluvu s tímom WorldTour

Taliansky cyklista Filippo ZanaTaliansky cyklista Filippo Zana Zdroj: Profimedia

RÍM - Úradujúci majster Talianska Filippo Zana podpísal dvojročný kontrakt s austrálskym cyklistickým tímom BikeExchange-Jayco.

Dvadsaťtriročný vrchár pôsobil od roku 2020 v domácej stajni Bardiani-CSF-Faizane a do novej prestúpi po konci prebiehajúcej sezóny. Okrem národného titulu v pretekoch s hromadným štartom si v Bardiani pripísal aj celkové prvenstvo na Adriatica Ionica Race. Vlani vyhral české etapáky Sazka Tour a Grand Prix Jeseníky. "Je pre mňa splnený sen prísť do tímu ako je tento. Je to niečo, o čom som sníval, odkedy som v šiestich rokoch začal s cyklistikou," uviedol pre tímový web.

Zana je tratia posila BikeExchange-Jayco tento týždeň, pred ním podpísali zmluvy aj Ír Eddie Dunbar z Ineos Grenadiers a Austrálčan Chris Harper z Jumbo-Visma. Už v júni predĺžili kontrakty vrchár Simon Yates i univerzál Michael Matthews.

Clarke predĺžil zmluvu s tímom Izrael-Premier Tech

Austrálsky cyklista Simon Clarke predĺžil zmluvu s tímom Izrael-Premier Tech o ďalšie dve sezóny.
Tridsaťšesťročný veterán prišiel do tímu až v decembri uplynulého ročníka, keď takmer zostal bez angažmán.

Od začiatku tejto sezóny však predvádzal kvalitné výkony a postaral sa o jedno z dvoch víťazstiev tímu na nedávnej Tour de France. Clarke vyhral po špurte z úniku prestížnu 5. etapu na kockách z Lille do Arenbergu.

"Bol to kolotoč. Na konci sezóny som zostal bez tímu, potom som dostal šancu od Premier Techu a nakoniec som prežil asi najlepšiu sezónu v kariére," povedal pre klubový web.

Viac o téme: BikeExchange-Jayco Filippo Zana
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Team BikeExchange-Jayco, Israel – Premier Tech / Israel Cycling Academy
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články