Pogačar o svojich dôležitých pomocníkov nepríde: Štyria jazdci podpísali nové zmluvy v UAE

Brandon McNulty, Tadej Pogačar a Jonas Vingegaard počas 17. etapy Tour de FranceBrandon McNulty, Tadej Pogačar a Jonas Vingegaard počas 17. etapy Tour de France Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

DUBAJ - Cyklistický tím SAE Team Emirates si udržal pokope svoje jadro pre Tour de France a podporu pre lídra Tadeja Pogačara aj na nasledujúce dve sezóny. Zmluvy do roku 2024 podpísali Brandon McNulty, Rafal Majka, Mikkel Bjerg i klasikár Diego Ulissi.

Dvadsaťštyriročný Američan McNulty sa už sám zaradil medzi lídrov na kratšie etapové preteky a svojimi výkonmi v horách upútal opäť aj na nedávnej Tour. V 17. etape obsadil tretie miesto, keď pred ním skončili len víťazný Pogačar, ktorého rozbehol k triumfu, a neskorší víťaz Tour Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma). McNulty bol celkovo 20. a tretí medzi pretekármi do 25 rokov. Okrem toho v prebiehajúcej sezóne vyhral Trofeo Calvia, Faun-Ardèche Classic a 5. etapu na Paríž - Nice.

Tridsaťdvaročný Poliak Majka patrí ku kľúčovým domestikom tímu od príchodu v roku 2021. Okrem úloh hlavného pomocníka zaznamenal v drese SAE etapový triumf na vlaňajšej Vuelte a dva na tohtoročných pretekoch Okolo Slovinska.

Dvadsaťtriročný Dán Bjerg je špecialista na časovky a taktiež dôležitý domestik najmä na rovine a zvlnených etapách. Medzi profesionálmi ešte netriumfoval, ale má tri tituly majstra sveta v časovke do 23 rokov a de tretie miesta v etapách na Gire.

O desať rokov starší Talian Ulissi je v tíme od jeho vzniku v roku 2017 a patrí k jeho najúspešnejším členom. Na konte má dokopy 43 prvenstiev, 18 dosiahol v drese Team Emirates.

Viac o téme: Rafal Majka Diego Ulissi Brandon McNulty Mikkel Bjerg
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články